Posuvné dveře jako moderní vychytávka, která vám ušetří spoustu místa

Posuvné dveře jako moderní vychytávka, která vám ušetří spoustu místaPosuvné dveře jsou velmi užitečným designovým prvkem, který se dnes velmi často uplatňuje zejména při rekonstrukcích a nových výstavbách. Je to řešení, které šetří místo, a přitom vypadá skutečně skvěle. Existuje hned několik možností, jak dveře v prostoru otevírat. Při výběru se proto řídíme velikostí interiéru, ale rozhoduje i náš vkus a představy o bydlení.

Posuvné dveře do zdi

Oblíbeným řešením v malých bytech jsou posuvné dveře zajíždějící přímo do zdi. Nevyžadují ani centimetr místa, a jsou tedy velmi praktické. Do zdi můžeme posouvat dveře jednokřídlé i dvoukřídlé, od sebe i na jednu stranu za sebe. Ovšem se stavebním pouzdrem je nutné počítat již při projektování. Takové posuvné dveře jsou zároveň bezbariérové, což v dnešní době také řada lidí ocení. Standardní typ stavebního pouzdra je určen pro zasouvání jednokřídlých dveří, které se nejvíce uplatní při rekonstrukcích malých bytů v téměř každé místnosti. Pro velké prostory, které lehce oddělíme nebo spojíme, se hodí další typ, který tvoří dvě stavební pouzdra, navzájem spojená vodicí lištou.

Posuvné dveře po stěně

Další možností jsou posuvné dveře po stěně. Ty už potřebují volný prostor na stěně vedle dveří, kam se budou posouvat. Přesto lze chytrou kombinací barev a stylů velice elegantně celý systém zapracovat do designu vašeho bydlení. Posuvné dveře po stěně volíme obvykle tam, kde máme dost místa a chceme oddělit dvě místnosti, které nepotřebují zvukovou izolaci. Právě zvuková izolace bývá častým negativem, které řadu lidí od nákupu posuvných dveří nakonec odradí. Není však pravda, že žádné posuvné dveře neizolují. Jen je potřeba se na tuto vlastnost ptát a vybrat takové řešení, které dokáže hluk dobře odizolovat.

Investice do posuvných dveří může být vyšší než u jiného řešení, ale do budoucna se vyplatí. Šetří prostor, snadno se udržují a jsou lépe odolné vůči mechanickému poškození, kterému se u běžných dveří nevyhnete (otlučení, poškrábání, změna barevnosti atd.).
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*