Jak na jarní úklid garáže

Jak na jarní úklid garážeJarní měsíce se nezadržitelně blíží a možná je to nejen váš domov, který volá po jarním úklidu. Vaše garáž by si s nastávající sezónou také zasloužila péči a pořádek. Dobrá organizace vašeho nářadí vám ušetří nervy a spoustu času.

Jak na to

Na každý úklid je potřeba se připravit. Kromě čisticích prostředků, se neobejdete bez rukavic a ochranného oděvu. Pokud se chystáte na generální úklid a opravdu pečlivou organizaci, neobejdete se bez polic, organizérů, krabic a oceníte také popisové štítky. Při každém velkém úklidu je nejdůležitější se nejprve zbavit všeho nepotřebného. Vyhoďte součástky, které se nedají použít a všechen nepotřebný materiál, který nám v garáží leží dlouhé roky a využití už pravděpodobně nenajde. Pokud vám v garáži zabírají místo věci, které tam sice nepatří, ale nechcete je jen tak vyhodit, možná udělají radost někomu jinému. Inspirujte se v zahraničí, garážové výprodeje pro sousedy a kolemjdoucí jsou tím nejsnazším způsobem jak se rychle zbavit přebytků a dokonce na tom něco málo vydělat.

Čistota a dostatek prostoru

V další fázi odstraňte špínu a zašlé nečistoty. Tady už využijete ochranu rukou a odolné montérky. Umyjte všechny úložné prostory, vymeťte pavučiny ze stěn a nezapomeňte také na namáhanou podlahu, možná bude potřeba i vymalovat.

jarní úklid

Promyslete také stávající kapacitu vašich úložných prostor. Přetékaly vám police a hromadily se vám krabice ve všech možných koutech nebo na sebe, že nebylo možné nic najít? Pak byste měli jejich kapacitu navýšit. Využijte chytře obvodové zdi, jsou dobře dostupné a nabízí dostatek prostoru. Umístěte tam věci, které používáte nejčastěji a potřebujete je mít po ruce. Pokud vám v garáži chybí ponk, možná je ta pravá chvíle si ho pořídit. Budete mít dostatek pracovního prostoru a nabídne vám také další úložné prostory. Police ve výšce zase využijete spíše na sezónní výbavu. Nezapomeňte také na maximální nosnost a zajištění bezpečí.

Doplňte si vybavení garáže

Po dokončení úklidu si ještě nezapomeňte doplnit základní vybavení. Kromě chybějícího nářadí si vytvořte také zásobu rukavic a pracovního oblečení, zejména kvalitních odolných montérek. Neměli by vám chybět ani ochranné pomůcky jako špunty do uší, ochranné brýle či respirátory. Ty byste měli mít vždy po ruce.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*