Na co je dobrý designový architekt?

Na co je dobrý designový architekt?3844328 / Pixabay" />Domov je jednou z nejdůležitějších věcí v našem životě. Domov je místo, kde se cítíme v bezpečí, kde jsme svobodní a můžeme dělat jen to, co chceme. Domov je ale také místo, kde se potřebujeme cítit dobře, a zároveň by měl být i místem, kde se nám snadno a prakticky žije. Právě s vytvořením takového domova, který bude mít atmosféru, styl i praktičnost, vám mohou pomoci tak zvaní designoví či bytoví architekti.

S čím vám designový architekt pomůže?

Mnoho lidí se domnívá, že designového architekta nepotřebuje, že jsou schopni si interiéry svého domu či bytu zařídit sami. Výsledkem pak ale mohou být nejrůznější chyby, které se projeví až časem a které není pak zpětně vždy snadné odstranit. Tyto chyby se nejčastěji týkají nedostatku úložných prostor či nevhodného sladění barev a materiálů, které narušuje atmosféru místnosti. Nic z toho se ale nemusí stát, pokud se obrátíte s prosbou o pomoc na designového architekta.

Spolupráce s bytovým architektem spočívá v tom, že se společně snažíte dát jednotlivým místnostem vzhled a vybavení, které odpovídá vašemu životnímu stylu, potřebám i preferencím. Společně tedy konzultujete nejvhodnější barvy a materiály, která do místností zvolíte, zamýšlíte se nad funkčností nábytku, vytváříte dostatek úložných prostor. Jedním z posledních kroků je pak i zvolení vhodných doplňků a dekorací, které podtrhnou výsledný dojem a styl vašeho domova, jedná se například o osvětlení, koberce, obrazy či záclony.

Jaké jsou současné trendy v bytovém designu?

Z hlediska barev dnes dominují především nadčasové světlé odstíny. Z hlediska materiálů je stále nejoblíbenějším materiálem dřevo. Důležité je nekombinovat spolu tmavé a světlé dřeviny či různé dřeviny s výraznou kresbou. Obecně platí, že světlá dřeva, jako například jasan, bříza či javor, dávají prostoru dojem vzdušnosti a lehkosti.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*