Základy pěstování bylinek v zimě

Základy pěstování bylinek v ziměBylinky jsou obvykle nedílnou součástí jakékoliv zahrádky. O tom není žádných pochyb. Vždyť právě bylinky obsahují spoustu přínosných látek a vitamínů. Zároveň se vyznačují svou aromatičností a dodávají chystaným pokrmům jedinečnou chuť. S příchodem zimy však tohle krásné pěstování končí, ale nemusí. Spoustu bylinek si můžete vypěstovat také v prostředí domova. Stačí pouze vědět, jak na to.

Bylinky vhodné i na zimu

Když se bavíme o bylinkách pěstovaných v zimě, máme na mysli pochopitelně domácí pěstování. Zasněžené a promrzlé záhony v tomto směru nehrají žádnou roli. Hned na úvod vám prozradíme, jaké typy bylinek jsou ideální právě pro zimní období. Je to například tymián, bazalka, máta, oregano, rozmarýn, meduňka, kerblík a chilli.

Co všechno potřebují bylinky v zimě?

Rozhodnete-li se pěstovat bylinky v zimě, budete k tomu pochopitelně potřebovat několik důležitých věcí. Základem všeho je nádoba pro pěstování. Zvolit můžete normální, ale také dekorativní květináč, který se stane nedílnou pýchou vašeho interiéru. Výjimkou nejsou větší truhlíky, kam se vejde více bylinek najednou. Kapitolou samou o sobě jsou pak malé domácí skleníky.

Na počátku všeho vysadíte sazenice. Důležitá je kvalitní a vhodná hlína pro tu či onu bylinku. V žádném případě neopomínejte na dostatečné hnojení. Přece jenom, pěstování v interiéru je o trochu náročnější nežli venku. Správná závlaha by měla korespondovat i s patřičným větráním. Podle typu bylinky jednotlivé rostliny umístěte na vhodná místa. V ideálním případě na okno. Dostatek světla alespoň v minimálním množství je doslova nezbytný.

Když tohle všechno dodržíte, můžete se těšit na poměrně bohatou sklizeň. Buďte si jisti, že o bylinky se v zimě rozhodně nemusíte připravovat. To znamená, že vám chystané pokrmy budou mít stále lahodnou a vynikající chuť, jako během letních měsíců.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*