Jak zařídit dětský pokoj? Myslete na barvy i úložné plochy

Jak zařídit dětský pokoj? Myslete na barvy i úložné plochyPokud zařizujete pokoj pro vašeho potomka, měli byste se řídit několika pravidly. V první řadě se jedná o dětský pokoj, takže by se měla místnost líbit hlavně vašemu dítěti, které tu bude trávit spoustu svého času. Ne každá představa je ale samozřejmě uskutečnitelná. Na co tedy myslet?

Raději prostorně

Dětský pokoj by měl být prostorný a kromě místa na hraní by tu měl mít váš potomek i dost místa na práci. Pokud zařizujete místnost pro malé dítě, nezapomeňte na to, že postupně bude potřebovat větší psaní stůl a postel. Řešením může být, že pořídíte rovnou větší nábytek, který využije i v dospívání.

Stejně tak je dobré mít v pokoji úložných ploch. Dětský pokoj se tak snáze uklízí, vás tak nebude iritovat nepořádek a dítě zase nebude muset trávit dlouhý čas neoblíbenou činností. Na úklid a údržbu je třeba myslet i při výběru nábytku a při rozhodování, zda bude mít dítě na podlaze koberec.

truhlarstvi 1bZvláště v pokoji pro malé děti si také zavčas ověřte, že je nábytek bezpečný a potomek se při hrách nijak nezraní. Pozor na ostré hrany, ale i velké neupevněné skříně či knihovny.

Vybírat barvy nábytku a doplňků, například koberce nebo závěsů, doporučujeme společně s dítětem, aby se mu v jeho budoucím „království“ líbilo. Nábytek do dětského pokoje si můžete buď vybrat a nakombinovat sami, pokud si nevíte rady, můžete se obrátit i na truhlářství a nechat dítěti zhotovit pokoj na míru.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*