Přestavba bytového jádra. Jak na ni?

Přestavba bytového jádra. Jak na ni?



Krásné a pohodlné bydlení je snem každého z nás. Bohužel ne každý si může dovolit koupit nový byt, a tak spoustu z nás byt, který si pořídí, musí před nastěhováním zrekonstruovat. Chceme-li si totiž náš byt zařídit a přestavět alespoň trošku podle našich představ, nedá se nic dělat. Začátek přestavby častou začíná zbouráním nepraktického jádra.

Jádro musí pryč

Ano, právě odstranění umakartového bytového jádra a jeho náhrada za zděnou koupelnu a toaletu je prvním a zásadním krokem při rekonstrukci staršího panelového bytu. Tento krok přináší řadu výhod. Na výběr máme ze dvou možností. První spočívá v odstranění jádra a starých rozvodů a následném vyzdění nových příček za pomoci cihel či tvárnic. Druhým, levnějším a snazším způsobem je namísto cihel použít sádrokarton.

Nezapomeňte na povolení

Vzhledem k tomu, že jde o poměrně výrazný zásah do bytu, je nutné mít na přestavbu jádra stavební povolení. Pokud se rozhodnete provést rekonstrukci bez povolení, riskujete mnohatisícovou pokutu. Přestavbu by také vždy měla provádět specializovaná firma, která má s tímto druhem rekonstrukce zkušenosti. Ušetříte si tak zbytečné komplikace i čas.

Vše dobře rozmyslete a nepospíchejte

Před rekonstrukcí si firmou nechte zpracovat několik návrhů rekonstrukce. Standardem je dnes již i 3D provedení včetně barevného vyobrazení. Dobře si také rozmyslete, zda chcete do koupelny umístit vanu, sprchový kout či pračku a dispozice koupelny tomu přizpůsobte. Pokud vás zajímá čas, který takováto přestavba bytového jádra vyžaduje, tak věřte, že pokud chcete kvalitní výsledek, musíte počítat s dobou v rozmezí sedmi až deseti dní. Méně rozhodně ne, jinak budete riskovat nekvalitní provedení a komplikace.




Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*