Které základní povely by měl zvládat každý pes?

Které základní povely by měl zvládat každý pes?Přivezli jste si domů štěně a přemýšlíte nad tím, jaké povely ho budete muset naučit? Nebo je váš dospělý pes málo poslušný a přemýšlíte, že ho začnete cvičit? Ať tak či onak, existuje několik základních povelů, které by měl zvládnout každý pes.

Univerzální povel

Příkaz „sedni“ je pravděpodobně nejdůležitější. Je to velmi univerzální povel, který lze použít v mnoha různých situacích. Pokud jste například na procházce a váš pes začne náhle tahat za vodítko, můžete dát povel „sedni“ a on (snad) přestane a sedne si.

Povel pro řešení nebezpečných situací

Dalším důležitým povelem je povel „lehni“ nebo „dolů„. Jedná se o submisivnější polohu psa a může být užitečný při řešení situací, kdy by pes mohl být příliš vzrušený nebo agresivní.

Udržet psa na místě pomůže povel: zůstaň

Klíčový je také povel „zůstaň„. Ten psovi říká, aby zůstal na jednom místě a nehýbal se. To může být velmi užitečné, pokud potřebujete otevřít dveře nebo zvednout telefon a nechcete, aby vám pes utekl nebo se vám pletl pod nohy.

Rozpohybujte psa slovem

Posledním základním povelem je povel „pojď“ nebo „sem„. Jedná se pravděpodobně o nejdůležitější povel ze všech, protože jej lze použít v nouzových situacích. Pokud vám pes uteče nebo se ztratí, můžete ho tímto povelem přivolat zpět.

Dalším krokem je aport

Samozřejmě existuje mnoho dalších povelů, které můžete svého psa naučit, ale tyto patří mezi ty základní a jsou nejdůležitější. S trochou trpělivosti a cviku je vy i váš pes zvládnete poměrně rychle. Další důležitou otázkou zůstává, jak naučit psa aport. Nechcete ho přece s každým hozeným míčkem honit po hřišti.

Nezapomínejte na zázemí a buďte trpěliví

Aby se váš pes dobře cítil a měl chuť se učit, musí mít odpovídající zázemí v podobě pelíšku anebo ještě lépe psí boudy. Ta by měla být dostatečně prostorná, aby se v ní pes mohl pohodlně pohybovat, ale ne příliš velká. Je také důležité, aby byla psí bouda umístěna na klidném místě, kde může pes nerušeně odpočívat a relaxovat. Vyrobit ji můžete svépomocí anebo si pořídit psí boudu s dopravou zdarma ve výhodné nabídce. Na tom až zas tak moc nezáleží. Pes spíše ocení klidného majitele, který k němu má dobrý vztah. Psi vycítí, když je jejich majitel rozzlobený nebo rozrušený, a to může způsobit, že budou úzkostní a neochotní se učit. V lepším případě si zalezou do psí boudy, v tom horším mohou na majitele i zaútočit.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*