Barvy roku 2019

Barvy roku 2019InspiredImages / Pixabay" />Na co se těšit v oblasti interiérového designu a trendových barevných palet? Inspirujte se! Ať už zařizujete zbrusu nový obývák nebo hledáte nějaké oživení pro vaši ložnici, jste tu správně.

Pastely a příroda – jde to dohromady?

Dnešní doba plná stresu zřejmě vede k tomu, že designéři jednotlivé barevné koncepty tlumí a zklidňují. Inspiraci nachází v přírodě. Jakoby by byly barvy v lehkém mlžném oparu, trošku zastřené, napudrované. Přesto si na své přijdou jak milovníci výrazných barev, tak ti umírněnější.

Odstíny barev země, nebe a vína

Pro fandy sytých barev se objevují v katalozích nádherné barvy od cihlové červené až po čokoládově hnědou. Doplněny mohou být temně modrou s ocelovým nádechem, nebo smaragdově zelenou. Vínová barva z loňského roku se objevuje v interiérech i letos. Její luxus umocňuje zlatá, vracející se ve velkém stylu výrazných motivů inspirovaných listy, větvemi i kořeny. Stejně tak zlatá vyniká i na zeleném či modrém podkladu. Tyto barevné kombinace se promítají do interiérových doplňků od polštářků až po čajové servisy.

Pudrově šeříková nebo mintová pro romantické duše

Další barevnou paletu rozehrávají pastelové odstíny. Dokonce i bílá už rozhodně nemusí být sněhová, ale s nádechem do růžova skvěle tlumí chladnější bledě modrou. Další pěknou pastelovou variací může být mintová se světlou šeříkovou nebo růžovou. Za zmínku stojí spojení pastelů s jednou sytou barvou. Velice zajímavého výrazu docílíte kombinací mintově zelené a jemné hořčicově žluté v jedné místnosti.

Kde začít s experimentováním?

Náš článek byl jakousi pomyslnou špičkou ledovce. Najdete tlusté katalogy plné vytříbeného stylu. Možná nemusíte zařizovat celý byt, co si třeba jen změnit obývací pokoj výměnou čtyř, pěti dekoračních polštářků? Pokud navrch přidáte i svícen nebo dekorační mísu, budete najednou v jiném pokoji. Stejně tak se dá experimentovat v menších místnostech. Co barevně oddělit jednotlivé části chodby? Z nudného koridoru plného dveří vykouzlíte útulný přijímací prostor pomocí zrcadla ve zlatém rámu, nového stínidla na obyčejnou žárovku a nějakou tou barvou.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*