Dekorace do dětského pokoje

Dekorace do dětského pokojedewanr2 / Pixabay" />Rozmanité barvy, tvary a povrchy právem náleží do prostorů obydlených malými človíčky. A nemusíme zrovna utrácet horentní sumy, aby pokojíček vypadal k světu. Dnešní tipy pořídíte za pár stovek a parádu udělají náramnou!

Černá tabulová barva

V hobby marketech lze za pár korun sehnat černá tabulová barva, skvěle sloužící jako výtvarný prostor. Natřít můžeme buď desku, co pak připevníme ke stěně, nebo část stěny samotné přesně v dosahu krátkých malých ruček. Velikost volíme podle počtu dětí a možnostech místnosti jako takové.

Barevné nálepky

S nálepkami na stěnu se roztrhl pytel. Na dlouhé stěně pokoje se vyjímají pěkně puntíky v jedné barvě a dvou až třech velikostech. Místo zápasení s nalepováním tapet tak během půl hodinky vytvoříte vzory podle osobního vkusu. Kromě puntíků se do pokojíčku hodí i hvězdičky nebo kostičky. Kromě stěn si takto ozdobíte třeba knihovničku nebo šatní skříň.

Kromě jednoduchých geometrických tvarů, které lze použít ve větší ploše, se nabízí obrovský výběr nalepovacích květin, zvířat a ornamentů. Výhoda nálepek spočívá v jejich nízké ceně a jednoduchosti nalepení, ale i odstranění. Prosto si klidně můžeme na přebalovací komodu nalepit malá barevná autíčka, která s příchodem děvčátka vyměníme za růžičky. Moc hezky vypadají dveře, jejichž vnitřní křídlo zdobí nakukující medvěd nebo lezoucí veverky. Na stěně, co vypadá tak obyčejně, se bude skvěle vyjímat mapa světa nebo strom obklopený zvířátky. V monochromatickém pokoji se barevným variacím nálepek téměř meze nekladou. Pokud máte barevnou výmalbu, vybírejte spíše jednodušší jednobarevné varianty, vyhnete se tak pocitu pokojíčku, co praská ve švech tím množstvím věcí, barev a dekorací.

Vlastní umělecké počiny

Děti nosí ze školky i školy mnoho obrázků a jiných výtvarných pokusů, co pak končí někdy na dně šuplíku. Daleko větší parádu ale udělají na stěnách! Nemusíme kupovat stále další a další rámečky. Použít se dá třeba jutové lanko natáhnuté z jednoho rohu do druhého. Děti samotné si pak pomocí kolíčků mohou své obrázky zavěsit a dle chuti obměňovat.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*