Co je všechno potřeba k demolici domu?

Co je všechno potřeba k demolici domu?Rozhodli jste se zdemolovat dům? Pak je třeba si uvědomit, že demolice domu není nic, co byste si jeden den usmysleli a druhý den následovně zrealizovali. Aby došlo k legálnímu odstranění budovy, je třeba zařídit pár věcí. Ale jakých? Pro odpověď naštěstí nemusíte chodit daleko.

K demolici budovy se lidé většinou rozhodnou ve chvíli, kdy dům začne chátrat. Nikdo nechce čekat na to, až se mu dům zhroutí na hlavu. Demolice probíhají hlavně na starých domech, často se jedná o zděděné domy, které nejsou obyvatelné, ale místo kterých by mohl vzniknou opravdu krásný příbytek.

Jelikož však demolice ať už starého nebo novějšího domu nemůže začít jen tak, prozraďme si, co všechno je tedy potřeba k tomu, aby demolice domu proběhla.

Mějte u sebe demoliční výměr

Aby mohla demolice proběhnout, je třeba zařídit takzvaný demoliční výměr. Jedná se o úřední dokument, který schvaluje, povoluje či také legalizuje odstranit budovu. Demoliční výměr se vystavuje na příslušném místním stavebním nebo případně obecním úřadě a jeho platnost je stanovena jeden rok ode dne vydání. Samozřejmě lze posléze vybavit i jeho prodloužení, pokud bude řádně odůvodněno.

Demoliční výměr je také nepostradatelný ve chvíli, kdy má probíhat výmaz objektu z katastru nemovitostí.

Je potřeba k demolici projekt?

Nabízí se také otázka, zdali je třeba k demolici i projekt. V případě celkového odstranění stavby se provádí passport objektu a tedy se i zpracovává projekt, v němž jsou sepsány a popsány všechny bourací práce, a to včetně specifikace předpokládaného množství odpadu.

Projekt demolice samozřejmě něco stojí. Jeho cena se však odvíjí individuálně od velikosti budovy. Standardně si firma KT – ekologické domy, s. r. o. účtuje osm tisíc korun.

Projekt demolice se stanovuje podle původní dokumentace k nemovitosti, v případě, že původní dokumentace chybí, stanovuje se dle a po provedení stavebně technického průzkumu objektu.

zdroj obrázku: pixabay.com
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*