Čeká vás stavba domu? Základem je zkušená architektonická kancelář

Čeká vás stavba domu? Základem je zkušená architektonická kancelářKaždý má vlastní představu o svém budoucím bydlení, dokonce io nepatrných detailech. K uskutečnění takové stavby však potřebujete takovou architektonickou kancelář, která je schopna přetavit vaše představy a sny na skutečnost. Vybrat si však správně může být náročné, zejména pokud se v této oblasti neorientujete. Máme pro vás několik tipů jak postupovat při výběru architektonické kanceláře a na co si dát pozor.

Prohlédněte si portfolio

Prvním filtrem při výběru architektonické kanceláře by měl být způsob a styl jejich práce. Pokud toužíte po nadčasovém klasickém domě, portfolio s avantgardními řešeními vás zřejmě příliš neosloví. A platí to i opačně. Proto se při rozhodování hned na začátku řiďte portfoliem architektonické kanceláře, které se musí přibližovat i vašemu vkusu.

Portfolio architektonické kanceláře je tím prvním, s čím přijdete do kontaktu, a to ještě dříve, než potkáte samotných architektů. A právě to, co v něm najdete, si s vysokou pravděpodobností přinesete i do nového domova. Pokud se vám tedy projektanty výstupy nelíbí už z obrázků, řešením je najít osobu s jiným stylem. Pokud je v architektonické kanceláři několik projektantů, je velká šance, že na toho správného narazíte právě tam.

Když portfolio nestačí

Pokud vás portfolio zaujalo a domy navrženy daným architektem splňují vaše představy, udělejte ještě něco navíc. Zkontaktuje se s lidmi, pro které byly tyto objekty vytvořeny. Seznamte se s nimi, poohlédněte si dům a zeptejte se i na detaily spolupráce s danou architektonickou kanceláří. Zjistíte mnohem víc než jen z obrázků v portfoliu. Pokud se s nimi nedá setkat osobně, zkuste se s nimi spojit alespoň telefonicky či pomocí e-mailu. I to je lepší než nic.

Osobní kontakt prozradí o architektonické kanceláři hodně

Zaujalo vás portfolio nebo vám někdo přímo doporučil nějakých odborníků? Setkejte se s nimi! Z osobního setkání můžete získat o něco více než jen odpovědi na otázky týkající se již konkrétního projektu domu. Z rozhovoru uvidíte, jak daný projektant reaguje, zda vám bude chtít vyjít vstříc nebo si bude prosazovat jen to svoje. Osobní kontakt prozradí opravdu hodně a v mnoha případech se vyplatí řídit i pocitem nejen z projektanta, ale také z celé kanceláře.

Zdroj obrázku: Bisgtockphoto.com
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*