Průmyslová mozaika a její přednosti

Průmyslová mozaika a její přednostiPrůmyslovou mozaiku (kantku či kantovku) můžeme jednoduše vyjádřit slovy: ATRAKTIVNÍ VZHLED, STABILITA, ŽIVOTNOST, SNADNÁ ÚDRŽBA, PŘÍZNIVÁ CENA.  Další nespornou výhodou je její snadnější instalace. Principem mozaiky jsou úzké proužky dřeva (lamelky) celoplošně slepené k sobě. průmyslová mozaika referencePovrch je následně zabroušen do roviny, čímž dosáhneme živého a originálního vzhledu. Nakonec se provede tmelení a povrchová úprava, která nám zvýší odolnost podlahy a zajistí její snadnou údržbu.  Díky rozměrům lamel je dřevo velmi stabilní a méně podléhá objemovým změnám. Brousitelnost těchto podlah je až 10 mm, čímž se zvyšuje jejich životnost oproti jiným dřevěným povrchům.

Tradiční či exotické dřeviny?

Při výběru dřeva můžeme popustit uzdu fantazii. Mozaiku můžeme poskládat z tradičních a prověřených dřevin, jako je dub a jasan. Dubová průmyslová mozaika je masivní a na celý život. Další variantou je volba exotických dřevin, vyznačujících se vysokou kvalitou a krásnou kresbou, větší tvrdostí a rovněž dlouhou životností. Nejoblíbenější exotické dřeviny jsou Teak a Merbau, které vynikají vysokou odolností proti vlhkosti a jsou vhodné i do koupelen.

průmyslová mozaika reference2

Snadná péče

Dřevo vyvolává pocit tepla a na rozdíl od koberců není domovem škodlivých mikroorganismů. Povrchová úprava mozaiky zabraňuje nadměrnému usazování prachu. Podlahu stačí zamést nebo setřít vlhkým hadrem, mopem.

Minimální deformace

Rozměry lamel, kvalita použitých materiálů, technologie (průmyslové mozaiky nemají systém pero-drážka), eliminují tepelnou dilataci a sesychání dřeva. Změny jsou jen minimální oproti jiným typům podlahy.

průmyslová mozaika reference3

Trvanlivost, kterou oceníte

Vysokou stabilitu a životnost oceníte zejména v místech s velkou zátěží, jako jsou kanceláře, obchody, hotely, restaurace, společenské sály, ale i v rodinných domech a bytech. Moderní interiér, atraktivní vzhled, to je průmyslová mozaika. Odolnost proti vlhkosti pak oceníte v kuchyních,  koupelnách, sociálních zařízeních či v šatnách. Možnost opakovaného přebroušení podlahy zaručuje nádech novoty i po mnohaletém používání.

průmyslová mozaika reference4A na konec cena

Ačkoliv nabízí průmyslová mozaika velmi atraktivní vzhled, vysokou stabilitu, velkou životnost a snadnou údržbu, její cena je více než lidová. Poskládejte si úžasné originální vzory od společnosti Plancher s.r.o. a zahoďte starost o podlahu za hlavu. Úplnou nabídku průmyslových mozaik od společnosti Plancher s.r.o. naleznete ZDE.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*