Výhody fotovoltaiky. Proč si namontovat solární panely na střechu rodinného domu?

Výhody fotovoltaiky. Proč si namontovat solární panely na střechu rodinného domu?O fotovoltaice se v současné domě mluví hodně. Mnozí si však nejsou úplně jisti tím, co to vlastně je. Pokud hovoříme o fotovoltaice, hovoříme o metodě přímé přeměny slunečního záření na elektřinu. Využívá se takzvaného fotovoltaického jevu na velkoplošných polovodičových fotodiodách. Diodám se říká fotovoltaické články, které se spojují do větších celků, jež už známe pod ustáleným slovním spojením “solární panely”. Máte taky solární panely na střeše svého rodinného domu?

Pokud budete projíždět nějako obcí nebo městem, všimněte si, kolik domů na svých střechách má již solární panely nainstalované. Možná se ptáte, proč do nich lidé investují? Důvodů je mnoho. Takzvaná fotovoltaická elektrárna má totiž celou řadu výhod.

Šetří náklady na elektrickou energii v rodinném domě

O fotovoltaiku se zajímají hlavně ti, kteří chtějí snížit spotřebu elektrické energie. Pokud také chcete ušetřit za energie na rodinném domě, doporučujeme do solárních panelů investovat. Elektřina ze solárních panelů bude pohánět nejeden spotřebič ve vaší domácnosti, včetně ohřevu bazénu. Pokud si pořídíte fotovoltaickou elektrárnu s baterií, můžete vyrobenou elektřinu využívat i v noci a nebo v případě výpadku distribuční sítě.

Neznečišťuje životní prostředí

Stále se omluví o tom, jak bychom měli šetřit naše životní prostředí a naši planetu obecně. Kromě toho, že bychom mohli začít jezdit do práce na kole nebo že bychom mohli omezovat spotřebu plastů, můžeme si pořídit solární elektrárnu na střechu našeho domu. Solární panely během výroby elektřiny nijak neznečišťují životní prostředí, což je jejich největší výhoda. Pokud bude dostatečné množství domácností a firem využívat obnovitelných zdrojů energie, budeme se moci časem zbavit uhelných elektráren.

Vztahuje se na ně dotace

Dnes je velkou výhodou, že nebudete muset hradit plnou sumu za solární panely. Existuje totiž dotace Nová zelená úsporám, která vám může snížit náklady na fotovoltaickou elektrárnu klidně až o polovinu.

Pokud chcete taky investovat do fotovoltaiky, pokud si chcete na střechu nainstalovat solární panely, obraťte se na firmu Solidsun, která s vámi probere možnosti, vše potřebné navrhne, vyřídí, namontuje a máte i jistotu vyřízení dotace, která není opravdu malá díky programu Nová zelená úsporám, kdy můžete ušetřit až 170.00 Kč. Stojí to za zvážení, že ano?

zdroj obrázku: pixabay.com

 
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*