Krále letních míchaných drinků pina coladu si můžete připravit sami doma

Krále letních míchaných drinků pina coladu si můžete připravit sami domaPřemýšlíte nad tím, co budete doma pít v nadcházejícím létě? Nemáme na mysli pouze vodu anebo domácí limonádu. Právě letní období přímo svádí k tomu připravit si alkoholický drink, který osvěží, ale také nás může dostat do bujaré nálady. Přinášíme jednoduchý recept na skvělou domácí pina coladu, bez které si další léto ani nebudete schopni představit. 

Co znamená pina colada?

V překladu lze název pina colada pochopit jako „tekutý ananas“. Tento koktejl, který byl vyhlášený v roce 1978 národním nápojem Portorika, ochutnal snad každý. Proč je ale tak oblíbený? Může za to jeho sladká, a zároveň jemná chuť anebo krémovitá konzistence? Ať tak či tak namíchat si pina coladu není žádná raketová věda a nepotřebujete k tomu sofistikované barmanské kurzy. Jednoduše si ji připravíte doma buď pomocí mixéru anebo šejkru.

Připravte si tři základní ingredience

Pina colada je koktejl opravdu jednoduchý. Na jeho základní verzi budete potřebovat pouze bílý rum, kokosovou smetanou a ananasový džus. Pro ochucení je možné přidat také cukrový sirup anebo limetkovou šťávu. Na závěr je v každém případě potřeba ledová tříšť. Všechny ingredience pak vložte do mixéru anebo do šejkru a spusťte své dílo. Pina coladu můžete mít doma připravenou během několika minut. Myslete na to, že do šejkru budete potřebovat drcený led, zatímco mixér si poradí i s ledovými kostkami. Každopádně v tomto ohledu respektujte vlastnosti a možnosti svého mixéru a nepřetěžujte jej.

V jakém poměru suroviny smíchat?

Na jednu porci koktejlu pina colada budete potřebovat 60 ml bílého rumu, stejné množství ananasového džusu a poloviční množství kokosové smetany. Ledem rozhodně nešetřete, dopřejte si ho opravdu hodně. Klidně i pětinásobné množství ve srovnání s množstvím rumu nebo džusu. Pina colada se servíruje ve velké sklenici a snadno ji ozdobíte plátkem ananasu, který napíchnete na kraj sklenice. Stejně jako u jiných drinků můžete zastrčit do sklenice také paraplíčko a samozřejmě nutné brčko. V tomto případě volte brčko raději plastové, protože papírové by nemuselo sílu nápoje vydržet. Nezapomeňte si svoji pina coladu také dokonale vychutnat, nejlépe na zahradě u bazénu v horkém létě. S množstvím alkoholických drinků to ale nepřehánějte, protože horké letní počasí pomáhá alkoholu působit intenzivněji. V tomto případě platí více, než kdy jindy, že alkoholický nápoj je potřeba prokládat velkým množstvím čisté vody.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*