Víte, co si představit pod zkratkou DPI?

Víte, co si představit pod zkratkou DPI?Zkratka DPI je v poslední době poměrně žhavým tématem. Bohužel, někteří z nás se s ní setkali na vlastní kůži. Pokud o ní nemáte širší povědomí, přinášíme vám sumář těch nejpodstatnějších informací. Hned na úvod vám můžeme prozradit, že zkratka DPI se týká především dodavatelů energií. A je jedno, zda jde o plyn nebo elektřinu.

Co znamená zkratka DPI?

Pod zkratkou DPI se ukrývá název Dodavatel poslední instance. S tím se bohužel setkáte pouze v nemilé příležitosti. Pokud váš původní dodavatel elektřiny nebo plynu zkrachuje, nebojte se, nebudete bez tepla a světla. Automaticky totiž přecházíte k dodavateli poslední instance. Ten se o vás postará v délce trvání šesti měsíců. Právě v této lhůtě dostanete dostatek prostoru na nalezení nového dodavatele plynu nebo elektřiny. Pokud takový krok neprovedete, může to dopadnout tak, že budete od těch komodit odpojeni.

V rámci dodavatele poslední instance je třeba zmínit pár důležitých věcí. Nabídka platí pouze pro odběratele, kteří za poslední rok neměli spotřebu větší jak 630 MWh. Zároveň byste měli vědět, že v režimu dodavatele poslední instance platíte za elektřinu a plyn podstatně větší částky, než je běžné. I to má za následek donutit zákazníka k tomu, aby z režimu DPI přešel do toho standardního.

Kdo je dodavatelem poslední instance

Dodavatel poslední instance označovaný jako DPI je přidělován automaticky. Nemůžete si ho vybrat. Jeho výběr se odvíjí od toho, v jaké oblasti České republiky se nacházíte. Pokud jde o dodavatele elektřiny, jsou jimi ČEZ, E.ON a Pražská energetika. V případě plynu se setkáte s dodavateli E.ON, Innogy a Pražská plynárenská.

Pokud spadnete do režimu DPI, rozhodně nezoufejte. Začněte s porovnáváním nabídek od jednotlivých dodavatelů a snažte se z tohoto režimu co možná nejdříve vymanit. Rozhodně se to vyplatí.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*