Světlo kdykoli a kdekoli

Světlo kdykoli a kdekoliBez světla už si život vůbec neumíme představit, zkrátka stiskneme vypínač a okamžitě máme dostatek světla. Platí to o všech místnostech a ani koupelna není výjimkou. Právě v koupelně je světlo velmi důležité, muži se zde většinou pravidelně holí, ženy líčí a upravují. Také na očistu těla je třeba dobře vidět. Koupelna je však také místem, kde můžeme po dlouhém dnu relaxovat. Pro odpočinek však nepotřebujeme oslnivé osvětlení, právě naopak oceníme spíš intimní tlumené světlo a na to je třeba myslet při vybavování koupelny osvětlením.

Konečně je vidět ve sprše

Většina lidí si stěžuje, že dobře nevidí ve sprše. Dříve bylo zvykem dávat do koupelny centrální svítidlo na strop a jedno k zrcadlu, jenže to je málo na to, aby bylo dobře vidět i ve sprchovém koutu. Tento nedostatek lze však jednoduše vyřešit pomocí vestavných bodovek. Ty se totiž vyrábí v mnoha různých provedeních a lze vybrat i takové, které mají vysoké IP krytí a lze je použít i ve vlhkém prostředí. Bodovky můžete použít k osvětlení celé koupelny, můžete použít libovolný počet, nepráší se na ně a jsou bezúdržbové. V současné době se prodávají především s halogenovými a LED světelnými zdroji.

Úsporné a přitom výkonné

Aby byla spotřeba energie co nejnižší, hodí se použít LED světelné zdroje. Často se používají LED pásky kolem zrcadla nebo vany. Díky plynulé regulaci intenzity světla si vytvoříte přesně takovou atmosféru, jakou chcete. LED pásky se prodávají také barevné, vyhoví tedy vkusu každého. Kvalitní svítidla a osvětlení můžete vybírat ve světelném studiu Aulix, které vám nabídne široký sortiment svítidel přímo k vidění a spoustu dalších v internetovém obchodu. Ve studiu se také můžete zeptat odborníků, kteří vám rádi doporučí vhodná svítidla do zvolené místnosti a vypracují vám rovněž návrh osvětlení přímo na míru.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*