Mějte nad svými spotřebiči kontrolu za všech okolností – ovládejte je přes mobil

Mějte nad svými spotřebiči kontrolu za všech okolností – ovládejte je přes mobilniekverlaan / Pixabay" />Rozvoj internetu či informačních a mobilních technologií se promítá do stále většího počtu oblastí. Dnes považujeme za samozřejmé, že jsme ve spojení se světem prakticky non-stop a vyhledání jakékoliv potřebné informace je otázkou okamžiku. Možnosti, které nám nové technologie nabízí, jsou ale mnohem širší. Jako příklad takové nové aplikace může sloužit např. dálkové ovládání spotřebičů v domácnosti, které má potenciál velmi významně zvýšit komfort a bezpečnost života ve vašem domě či bytě.

Proč kontrolovat spotřebiče na dálku?

Mít kontrolu nad elektrickými spotřebiči i v době, kdy se ve svém domě nebo bytě nenacházíte je výhodné z několika důvodů. Jak by se vám líbilo přijet nikoliv do vymrzlé chalupy, ve které budete muset ještě dvě hodiny po příjezdu chodit v péřové bundě, ale do vyhřátého objektu, kde je příjemně od prvního okamžiku? A co třeba možnost zkontrolovat na dálku, zda je ten či onen spotřebič skutečně vypnutý? Už si nebudete muset kazit nedělní výlet přemýšlením o tom, zda jste skutečně zhasli v koupelně. Speciální oblast použití potom tvoří zabezpečovací zařízení, u kterých jsou kontrola a ovládání na dálku využívány velmi často. Použití dálkového ovládání spotřebičů je zkrátka velmi široké.

Jak na to?

V zásadě existují dva základní způsoby, jak k dálkovému ovládání spotřebičů přistoupit. Prvním z nich je internet, druhým GSM síť. V praxi to znamená, že v prvním případě ovládáte svoji domácnost skrze aplikaci na chytrém telefonu, tabletu apod., v druhém potom prostřednictvím SMS zpráv či „prozvonění“. Výhodou ovládání přes internet jsou širší možnosti či grafické rozhraní, nevýhodou potom nutnost mít „chytré“ zařízení, a především být neustále připojený k internetu. To není problémem ve městech, pokud se ale pohybujete v oblastech bez silného datového signálu, může to být problém. Ovládání spotřebičů přes GSM lze naopak realizovat i s těmi nejstaršími telefony a bez nutnosti datového připojení.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*