Už jste vyzkoušeli kávu z pampeliškového kořene?

Už jste vyzkoušeli kávu z pampeliškového kořene?Když se řekne káva, každý z nás si asi představí tu klasickou. Jenže, doba se mění a kávu lze připravit opravdu z čehokoliv. Výrobci při jejich tvorbě hodně přihlíží nejenom k výsledné chuti, ale také k obsahovému složení. Pokud tedy neznáte žádnou jinou než běžnou kávu, seznámíme vás s jedním atypickým kávovým nápojem. A tím je káva z pampeliškového kořene.

Jde o velice specifickou náhražku klasické kávy, která se v první řadě vyznačuje svou osobitou chutí. To však není to jediné, co od tohoto nápoje můžete očekávat.

Co všechno obsahuje káva z pampeliškového kořene?

Pokud jde o obsahové složení kávy z pampeliškového kořene, pak se můžete těšit na velkou spoustu účinných a blahodárných látek. Mezi nimi je například sodík, inuliz, mangan, kyselina křemičitá, fosfor, aminokyseliny a mnohé prvky, k nimž mimochodem patří také laktupikrin a taraxin.

Zároveň se můžete spolehnout na to, že káva z pampeliškového kořene neobsahuje žádná doslazovadla, takže je kompletně bez cukru. Jestliže navíc trpíte alergií na lepek, tuhle kávu si rozhodně můžete dát. Už ze samotného principu výroby je totiž bezlepková.

Pražený pampeliškový kořen

Kdo by si kdy pomyslel, že takový stoprocentní pampeliškový kořen upravovaný formou pražení se jednou stane výtečnou kávou. A je tomu tak. Proto neváhejte a okuste i jiné druhy kávy, mezi nimiž ta pampelišková skutečně vyniká. Je totiž skvělým antioxidantem, v maximální možné míře přispěje k vašemu správnému trávení a zároveň podporuje ideální funkci močové soustavy. K tomu se přidává ještě podpora správné činnosti žaludku a jater. Ve výsledku tedy nejde jen tak o obyčejnou kávu, jak by si mohl, kdo myslet.

Káva z pampeliškového kořene je mnohem více než jenom kávou. Komplexní zásobárna složek, díky níž si nejenom pochutnáte, ale také uděláte něco pozitivního pro své tělo.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*