Zabezpečený dům? Hotovo. Na řadu přichází zahrada

Zabezpečený dům? Hotovo. Na řadu přichází zahrada



Zabezpečení nemovitosti je klíčem k vaší spokojenosti a také klidu. Řada lidí však zůstává u zabezpečení objektu čili rodinného domu. Instalují se bezpečnostní zámky, které se nerezovými klikami jdou hezky ruku v ruce. Ovšem i naše zahrada potřebují být zajištěná před vloupáním, především ovšem před scénáři, které nás mohou stát řadu zdravotních problémů. Jak konkrétně zabezpečit naši zahradu?

Nejdříve zabezpečujeme vodní plochy

Na scénu ze všeho nejdříve nastupuje zabezpečování vodních ploch, a to naprosto všech vodních ploch, které se na našem pozemku nachází. Nikdo nechce, aby do nich někdo spadnul, případně aby se o vodní plochy zranil.

Tradičně nezapomínáme například na nafukovací bazény, vířivky nebo zahradní jezírko, co však bývá opomíjeno jsou barely s vodou nebo staré sudy, kterých na zahradě bývá rozmístěných hned několik. Důvodem jejich rozmístění je obvykle chytání dešťovky, kterou můžeme použít při zalévání zahrady.

Kontrola vysázených květin je na místě také

Zejména pokud jsou součástí vaší rodiny děti, které mají tendenci pořád na něco sahat a něco nového objevovat, měli bychom zkontrolovat to, co nám na zahradě vlastně roste. Mnohdy si to totiž ani neuvědomujeme, ale pěstujeme si na zahradě rostliny jedovaté, které minimálně způsobují například žaludeční problémy.

Mezi vysoce rizikové a bohužel často se na zahradě vyskytující rostliny patří tis červený, také skočec obecný, rulík, pámelník, ptačí zob či zimomráz, dále také oleandr, který je velmi oblíbený.

Chráněné musí být i pískoviště

Pokud zůstaneme u rodin s dětmi, ty mají pravděpodobně na zahradě pískoviště. Je to v pořádku, je to oblíbené místo na hraní. Aby však bylo neustále bezpečné, snažíme se o jeho zabezpečení. Nyní nikoli před dětmi, ale před hlodavci, ptáky nebo kočkami, které se mohou na pískoviště dostat a zničit ho například svými výkaly.




Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*