Jak se vypořádat s nadměrnou vlhkostí vzduchu v domácnosti?

Jak se vypořádat s nadměrnou vlhkostí vzduchu v domácnosti?Nadměrná vlhkost v interiéru se netýká jen starších domů s horší izolací, ale také novostaveb. Pokud se doma potýkáte s příliš vlhkým vzduchem, nečekejte, až se nepříznivé podmínky negativně projeví na stavu nemovitosti a vašem zdraví. Vlhké mikroklima přeje vzniku plísní, roztočů, ale také korozi a hnití (dřevěné stavební prvky doslova trpí). A nejde-li jen o krátkodobý problém, měli byste vlhkost neprodleně eliminovat na běžné hodnoty. Řešení je snadné a cenově přijatelné – pořiďte si odvlhčovač neboli vysoušeč vzduchu.

Kdy se bez odvlhčovače vzduchu neobejdete?

Vlhkosti se lze zbavit také klasickým vytápěním, to je však efektivní jen při jednorázovém výkyvu. Do prostorů, ve kterých se vlhkost drží dlouhodobě, jsou jako stvořené odvlhčovače vzduchu s až o 60 % vyšší účinností. Zařízení se postará o optimalizaci mikroklimatu a nastolí podmínky vhodné pro alergiky a osoby trpící s kožními nemocemi – ty jsou na nadměrnou vlhkost velmi citlivé. Trpí také revmatici a lidé se záněty kloubů. Vysoušeč vzduchu zamezí tvorbě nebezpečných plísní, vzniku rzi a hnití dřeva.

dum-zahrada-nabytek_cz_sunline-agida_cz_01

Jak vybrat vhodný model?

Vzhledem k bohaté nabídce přístrojů však není snadné vybrat ten „správný“. K mání jsou vysoce výkonné profi přístroje určené do velkých prostor, ale také kompaktní a výrazně levnější odvlhčovače do běžných domácnsotí. Podstatné je, aby vybraný vysoušeč odpovídal velikosti místnosti a disponoval adekvátním výkonem. Zároveň nejsou od věci některé nadstandardní funkce v podobě senzorů – ty přístroj automaticky sepnou v momentě, kdy se vlhkost vzduchu sníží na požadovanou hodnotu.

dum-zahrada-nabytek_cz_sunline-agida_cz_02

Na závěr jsme si nechali tip na modelovou řadu odvlhčovačů SUNLINE, kterou vyrábí česká firma AGIDA s.r.o. Hledáte-li cenově dostupné a maximálně spolehlivé vysoušeče, budete nadmíru spokojeni. Nabídka produktů čítá také infrazářiče, plynová topidla a další zařízení ze segmentu tepelné techniky.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*