Sádrokarton jako ideální stavební materiál

Sádrokarton jako ideální stavební materiál

Lidé staví v dnešní době z nejrůznějších materiálů. Obvykle volí takové řešení, které je flexibilní, ekonomicky dostupné a snadné. Tyto a mnohé další předpoklady naplňuje v plném měřítku sádrokarton, jež je oblíbený jak v domácím, tak v komerčním prostředí.

Sádrokartonové desky, s nimiž lze docílit všemožných stavebních konstrukcí tvářících se ve finále, jako klasická zděná zeď. Máte-li zálusk na využití sádrokartonu i ve vaší nemovitosti, možná se vám bude hodit několik praktický informací uvedených níže. Pojďme si o sádrokartonu povědět něco více.

Výroba sádrokartonu

Hlavním výrobním materiálem je bezpochyby sádra, což je ostatně zpozorovatelné ihned na první pohled. Ta je však obalena ještě speciálním několikavrstvým papírem, u něhož jsou kladeny vysoké požadavky z hlediska odpovídajících norem.

Sádrokarton může být opatřen i speciální povrchovou úpravnou, s níž je docíleno voděodolnosti, popřípadě protipožární ochrany v trvání několika desítek minut.

Sádrokarton a jeho výhody

Uchopíte-li tento stavební materiál do ruky, jistě v první moment postřehnete velice nízkou hmotnost, z čeho plyne i dosti snadná manipulace, jak při přenášení sádrokartonu, tak následné manipulaci s ním.

Tím ale výčet kladů sádrokartonových desek dozajista nekončí.

  • Vysoká pevnost dosažená při malé tloušťce
  • Dlouhá životnost
  • Jednoduchá zpracovatelnost
  • Maximální přizpůsobitelnost

Moderní sádrokarton je mnohdy užíván i ve spojení s tepelnou a zvukovou izolací. Všechny tyto výhody se ve finále pojí ještě s jedním plusem, k němuž většina stavebníků v dnešní době hodně přihlíží. Je to nízká pořizovací cena oproti ostatním stavebním materiálům.

Využitelnost sádrokartonu

Jak jsme již zmínili v úvodu, sádrokarton je velice flexibilní a variabilní, tudíž jej lze použít téměř všude. V interiéru je často aplikován při rekonstrukcích, kde jsou z něj vytvářeny příčky, stropní podhledy nebo předsazené stěny. Oblíbený je i při modernizaci kuchyňské linky ve spojení s koupelnou, což je případ panelových domů.

Sádrokartonové desky lze nařezat nejrůznějším způsobem tak, aby do posledního detailu odpovídaly vašim potřebám a šlo z nich postavit to, oč máte zájem.

Opomínat však nesmíte ani na další konstrukční prvky, které jsou nezbytné pro jejich rychlé a pevné použití. Jsou to především profily, závěsy, spojky a ostatní doplňky, s nimiž docílíte požadovaného výsledku.

Nakupujte sádrokarton levně

Pakliže si chcete dopřát ekonomický nákup tohoto sortimentu, navštivte internetový obchod AAAstavba.cz, kde naleznete sádrokartonové desky a ostatní produkty za bezkonkurenční ceny na trhu. Obraťte se v tomto případě na zkušené odborníky, jež vám poskytnou kvalitu a profesionální služby.

Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*