Vybíráme kamna na chalupu

Vybíráme kamna na chalupuTama66 / Pixabay" />K chatě či chalupě patří neodmyslitelně jeden nepostradatelný zdroj tepla. A tím jsou pochopitelně krbová kamna. Jen málokdo se chce v takovém malebném prostředí ochuzovat nejenom o příjemné teplo domova, ale hlavně pohled do plápolajícího ohně.

Jestliže si takového prožitku chcete dopřát také, vsaďte na kvalitní kamna na chalupu.

Začněte od velikosti, respektive výkonu

Při výběru krbových kamen byste měli nejprve přihlížet k výkonu topného zařízení. Obecně platí, že výkon v hodnotě 1 KW dokáže vytopit prostor kolem 20 m3. Jednoduchými počty se tak dopracuje k optimálnímu výkonu, jež potřebujete. Tuto hodnotu není radno poddimenzovat ani nadimenzovat.

S výkonem tak trochu souvisí i velikost krbových kamen. Ty by se měly do interiéru vaší chaty či chalupy hodit nejenom velikostně, ale také esteticky. Každý má pochopitelně trochu odlišný vkus. Díky pestrým produktovým nabídkám mnohých výrobců si na své však přijde naprosto každý. Skončit pochopitelně nemusíte jen u klasických kamen.

Hodně oblíbená jsou také kachlová kamna, jež sází na originální a unikátní vzhled. V jejich prospěch hovoří i použité kachle, které dokáží ještě dlouho po vyhasnutí ohně sálat naakumulované teplo.

Co dalšího si pohlídat?

V rámci nákupu krbových kamen se můžete zaměřit i na takové detaily, jakými je například účinnost hoření. Dále by vás měl zajímat průměr kouřovodu, který budete napojovat na váš odvod spalin z dané místností. Obvykle je to prostřednictvím komínu. V neposlední řadě se vám hodí také informace o tom, jak velké je topeniště, potažmo jak dlouhá polena můžete do kamen vkládat.

V současnosti vás nebudou omezovat ani cenové náklady, jež jsou opravdu přijatelné a startují na částce kolem 5 000 Kč za malá, avšak kvalitní krbová kamna. Vyberte si na chatu či chalupu model, jež vám sedne nejvíce.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*