Co vyžadovat od nového zasklení okna?
Okna představují velice důležitou součást jakékoliv nemovitosti. Je to právě zasklení, které se primárně promítá do celkového komfortu žití. Ovlivňuje také tepelné úniky a tím pádem náklady na vytápění nemovitosti. I když se to nemusí zdát, ona tvoří poměrně velkou část stěn. Přesně z těchto důvodů byste neměli podceňovat ty správné technické parametry týkající se volby nového zasklení.

Dvojsklo nebo trojsklo?

Při volbě nového okna nejčastěji narazíte na jedno zásadní dilema. Vyplatí se investovat peníze do trojskla nebo si vystačíte s klasickým dvojsklem? Je nepochybné, že trojsklo přináší řadu pozitivních vlastností navíc. Roli tedy bude sehrávat to, kam okno směřuje nebo o jakou místnost se jedná.

U trojskla se připravte nejenom na vyšší cenu, ale také masivnější konstrukci, což může být v některých situacích problém. To je však asi jediný neduh této volby. Ve prospěch trojskla totiž hovoří lepší tepelné vlastnosti. V zimě si prostřednictvím takového zasklení snížíte únik tepla ven z nemovitosti. V létě naopak oceníte dobrou izolaci z pohledu pronikání slunečních paprsků do interiéru. Vaši domácnost tak udržíte delší dobu chladnou.

Vlastnosti, které hrají zásadní roli

Při výběru zaklení se ale neomezujte jen teplenou izolací. Další důležitou vlastností je například hluk. Akustické vlastnosti ocení primárně ti, kdo bydlí například u silnice nebo jinak rušné komunikace. Ať už se rozhodnete pro dvojsklo nebo trojsklo, máte možnost instalace přídavných fólií. Ty plní bezpečnostní roli. Například při rozbitém okně nedojde k vysypání střepů.

K nákupu nových oken je navíc třeba přistupovat jako k celku. Není to tedy jenom samotné zasklení, jak by si mohl, kdo myslet. Podstatnou roli sehrává také rám okna. Ten může být vyroben z plastu, hliníku nebo dřeva. I v jeho případě si všímejte výše uvedených technických parametrů.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*