Jaké je bydlení v hausbótu?

Jaké je bydlení v hausbótu?Už jste někdy přemýšleli o tom, že byste si vyzkoušeli změnit své bydliště a na nějaký čas bydleli v hausbótu? Tento způsob bydlení je v poslední době velmi oblíbený a mnoho lidí mu dává přednost před klasickým bydlením v bytě či domě. Chce to mít samozřejmě odvahu a dobrodružnou povahu, protože bydlení v hausbótu má své výhody, ale také pár nevýhod. My se na to podíváme z obecného hlediska a povíme si, jak to s bydlením v hausbótu je.

Celoroční komfort

Bydle v hausbótu se v poslední době rozhoduje čím dál více lidí. Samozřejmě nám toto bydlení neposkytne takový komfort a luxus jako například dobře vybavený byt se zahradou. Pokud jste ovšem vždy snili o bazénu, zde ho budete mít přímo před nosem, tedy před dveřmi. Obecně jsou hausbóty vnímány jako bydlení na sezónu, nicméně přes veškeré předsudky jsou v dnešní době hausbóty schopné poskytnout dostatečný komfort i během celého roku.

Než se rozhodnete pro bydlení tohoto druhu, musíte vše samozřejmě zvážit. Máte-li děti a větší rodinu, nebude bydlení v hausbótu pro vás to pravé, už jen z hlediska bezpečnosti. Žijete-li ovšem sami a máte-li rádi dobrodružství a netradiční věci, pak to určitě vyzkoušejte. Zjistěte si ovšem před tím, zda netrpíte závratěmi. Obydlí je přeci jen na vodě.

Neplést s obytnou lodí

Mnoho lidí si často plete pojem hausbót s obytnou lodí. Mezi těmito dvěma termíny je obrovský rozdíl, takže si dejte pozor, co budete vybírat. Obytná loď má vlastní pohon, takže se kdykoliv může sama přemístit. Hausbót vlastní pohon nemá, takže pro přemístění musí využít služeb další vlečné lodi. Pokud si ovšem najdete pro hausbót hezké místo na kotvení s povolením, není důvod se přesouvat.

Hausbót nanečisto

Než se rozhodnete pořídit si hausbót, doporučuje se vyzkoušet si v něm bydlení na nějakou dobu. Můžete si hausbót na nějakou dobu pronajmout a zjistíte tak, zda vám to bude vyhovovat či ne. V každém případě zde budete mít přístup k elektrické energii, teplu, a dokonce i krbu. Současné hausbóty jsou opravdu dobře vybavené, takže se zde budete cítit jako doma.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*