Jak snadno a rychle vyčistit fasádu

Jak snadno a rychle vyčistit fasáduČištění fasád na různých typech budov je dnes jednodušší než kdy dříve. Na druhou stranu aktuálně působí na vnější stěny staveb mnoho negativních faktorů, takže jim musíte věnovat náležitou pozornost.

Proč je čištění fasád důležité?

Na stav fasád mohou mít vliv různí činitelé od počasí (kyselé deště) přes přírodu (prachové částice) až po lidskou aktivitu (smog). Jako důsledek těchto faktorů se na stěnách mohou tvořit řasy, mech nebo plísně. Proto je potřeba je udržovat a pravidelně se o ně starat. Máte přitom v podstatě dvě možnosti – buď se na tyto kroky vrhnete sami za pomoci čističů a vapky, anebo si objednáte odbornou firmu.

Čištění fasády svépomocí

Pokud se chcete pustit do čištění fasády svépomocí, budete samozřejmě potřebovat kvalitní přípravek na čištění fasády, který působí rychle a účinně. Jeho použití je navíc velmi jednoduché a skládá se prakticky jen ze tří kroků. Čistič fasád stačí nanést na daný povrch, nechat ho nějakou dobu působit a následně už jen omýt tlakovou vodou. Navíc může neutralizovat povrch, a tím jej chránit.

Jakou vapku na čištění fasády?

Poslední krok výše zmíněného postupu vyžaduje vhodné vybavení. Nabízí se tedy otázka – jakou vapku na čištění fasády? V současné době máte mnoho možností, neboť nabídka vysokotlakých čističů je opravdu široká. Při nákupu se proto zaměřte na tlak a průtok vody, příkon a určitou roli může hrát i délka tlakové hadice a doplňkové funkce jako možnost regulace tlaku, ohřevu vody apod.

Využít můžete i odbornou firmu

Pokud se nechcete pouštět do čištění fasády svépomocí, můžete se obrátit na firmu BIOTEC, a.s. která se zabývá mytím a čištěním fasád. Na trhu působí už od roku 1992, takže má opravdu mnohaleté zkušenosti. Navíc nenabízí pouze možnost čištění fasád, ale také opravení jejich vad a nanesení ochranného nátěru, stejně jako čištění střech, dlažeb a chodníků i odstraňování graffiti.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*