Solární ohřev bazénu? To musíte mít

Solární ohřev bazénu? To musíte mítMáte na zahradě nadzemní nebo zapuštěný bazén? Vadí vám, že je v něm i v letním období spíše studená voda a chtěli byste si zároveň prodloužit koupací sezónu? V takovém případě se jasnou volbou stává solární ohřev bazénu. Investujte do prověřeného řešení, které vám ohřeje bazén hned o několik stupňů Celsia.

Fungování solárního systému

Nejprve bychom měli začít tím, jak vlastně funguje solární systém. Většina z vás asi správně tuší, že požadované teplo je získáváno prostřednictvím slunečních paprsků. Voda z bazénu nejprve projde filtrem a poté solárními panely, kde se ohřívá. O její koloběh v celém solárním systému se stará čerpadlo. Teplá voda se posléze navrací do bazénu a vy si užíváte nekonečných vodních radovánek.

Pokud si chcete pořídit solární systém, s největší pravděpodobností to bude v kombinaci s pískovou filtrací, protože právě ta disponuje větším výtlakem a má pro tyto účely patřičné dispozice. Jestliže disponujete kartušovou filtrací, je lepší zvolit alternativní solární systémy pyramidového typu a jim podobné.

Vše promyslete do detailu

Při výběru solárního systému pro zahradní bazén zkoumejte všechny technické parametry. Takovým pomyslným klíčovým údajem se pro vás stane maximální objem ohřívané vody, tudíž si uděláte reálnou představu s ohledem na celkovou vodu v bazénu. Pohlídejte si také způsob napojení na současné vedení bazénové vody. Dále je to výkon filtrace a v neposlední řadě nutnost dokoupit některé důležité příslušenství.

Pokud solární systém zkombinujete ještě se zastřešením bazénu, docílíte teploty vody klidně i nad třicet stupňů Celsia. Podstatné pro vás v takovém případě bude hlavně prodloužení koupací sezóny, protože získáte teplo z jarního a podzimního sluníčka a zároveň vám voda díky zastřešení nevychladne. Tak co, chcete si v bazénu přijít na teplou vodu jako u moře?
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*