Plánujete plot? Poradíme vám, jak na něj

Plánujete plot? Poradíme vám, jak na nějOplocení zahrady a pozemku je důležitou součástí nemovitosti. Přináší jistý pocit bezpečí a soukromí. Zároveň se může stát reprezentativním prvkem vašeho bydlení nebo komerčního objektu. Pokud stojíte před volbou a budováním nového plotu, přinášíme vám praktické informace. Na počátku všeho byste si měli uvědomit, k jakému účelu bude plot sloužit.

Jednotlivé druhy oplocení

Když se rozhodnete pro nový plot, budete ho s největší pravděpodobností vybírat podle použitého materiálu. Každý z materiálů má pochopitelně své přednosti a negativa. Jestliže vsadíte na dřevěný plot, určitě si budete užívat přírodního vzhledu a ekologického produktu. Při jeho realizaci počítejte s větší náročností týkající se budoucí údržby.

Jako praktická alternativa, respektive napodobenina dřevěného plotu se hlásí oplocení z WPC. Dřevoplast, který je stálobarevný, nemusíte se o něj starat, odolá vlhku a povětrnostním vlivům. Navíc máte jistotu, že si u něj nezapíchnete třísku do prstu.

Plast, kov a beton

Kromě běžného pletiva můžete samozřejmě vsadit i na jiné materiály. Typickým příkladem je plastové oplocení, jehož trvanlivost je vysoká. Na druhou stranu nemusí svým vzhledem vyhovovat každému. Chcete-li si dopřát něco exkluzivnějšího, pak se zaměřte na kovový plot. V jeho případě si určitě připlatíte, bude však esteticky nepřehlédnutelnou součástí vaší nemovitosti.

Nakonec bychom neměli zapomínat ani na betonové ploty, které dominují hlavně svou uzavřeností. Vybírat lze z přemíry nejrůznějších dekorů. Vysoká betonová stěna vás jednoduše oddělí od zbytku světa a vy nabydete patřičného soukromí. Málokdo tuší, že dalším z dostupných materiálů je třeba sklo, i když to z pohledu soukromí a údržby asi nebude moc velkým favoritem. Své uplatnění najde jen u specifických typů nemovitostí, mezi něž rodinné domy asi patřit nebudou.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*