Vybíráme pracovní stůl pro školáka

Vybíráme pracovní stůl pro školákamarkusspiske / Pixabay" />Pracovní stůl pro dítě školou povinné je asi jedním z nejdůležitějších kusů nábytku v dětském pokoji. I proto byste k jeho výběru měli přistupovat s maximální pečlivostí a hlídat si ty nejmenší detaily. Zároveň myslete na to, že vaše dítko roste, věnujete se odpovídajícím činnostem a zálibám. Tohle všechno ovlivňuje podob pracovního stolu.

Začněte u správné velikosti

V potaz byste měli brát to, jak velký je dětský pokoj a kolik místa pro psací stůl budete schopni vyhradit. Za takové nepsané minimum se bere délka mezi 110 až 120 centimetry. Minimální hloubka by měla být asi 60 centimetrů a více. Pokud vám to tvar a situování ostatních prvků dětského pokoje dovolí, můžete pochopitelně koupit větší pracovní stůl.

Jeho výška by měla být ideálně taková, že když se dítě posadí na židli, bude mít při sezení celá chodila postavená na zemi a při opírání o stůl bude loket svírat pravý úhel. Je pochopitelně, že samotné lokty malinko klesají pod hranici stolu, ale to je tak o 2 – 3 centimetry.

Design pracovního stolu

Velikost pracovního stolu pro školáka je jenom polovinou úspěchu. Tu druhou tvoří správný vzhled. Záleží na tom, jak starému dítěti stůl pořizujete. Ty nejmenší budou pochopitelně vyžadovat dětské motivy, u těch starších se už možná setkáte s praktickým uvažováním. Zvolit můžete nejenom klasické, ale i rohové varianty. Hodně oblíbené jsou v dnešní době stoly naklápěcí, které umožňují dítěti lépe kreslit a hodí se to třeba do budoucna, kdy budou připravovat technické výkresy do školy.

Pokud jde o výrobní materiál, cenově nejdostupnější variantou je pochopitelně dřevotříska. Jestliže však kupujete pracovní stůl pro školáka s vidinou delší životnosti, vyplatí se zainvestovat do přírodního dřeva. Takový stůl bude při správném zacházení téměř věčný. Musíte však počítat s vyšší cenou.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*