Sníte o rodinném domě? Pozor na zrádnou rekonstrukci. Nový je často levnější…

Sníte o rodinném domě? Pozor na zrádnou rekonstrukci. Nový je často levnější…Mít tak dům se zahradou – místo, které bude patřit jenom vám, a zařídíte si ho podle svého gusta. Jenomže se vám nechce „utrácet“ za novostavbu, a tak se raději rozhlížíte v nabídce starších domů volajících po rekonstrukci. Hned na úvod podotýkáme, že rozhodování je o prioritách. Obecně zkrátka nelze tvrdit, zda je lepší volbou starší domek, nebo zbrusu nová stavby. Ale na druhou stranu…

Rekonstrukce nebývá jednoduchá ani levná

Rodinný dům k rekonstrukci představuje způsob, jak ušetřit. Otázka však zní: „Za co?“ Pořizovací cena může být příznivá, ale to, co následuje poté, se rovná takřka celoživotnímu martyriu. Nový rodinný dům v Praze může v konečném součtu vyjít podstatně levněji – nehledě na ušetřený čas a starosti. Rekonstrukce se totiž obvykle nese v duchu nekonečných investic a problémů. Nevěříte? Jistě máte ve svém blízkém okolí někoho, kdo nedávno rekonstruoval a má živě v paměti všechny útrapy, které musel podstoupit.

Rodinný dům – projekt Britská čtvrť

Lokalita je důležitá, ale to vědí i developeři

Abychom starším rodinným domům nekřivdili, sluší se podotknout, že velkým lákadlem může být lokalita. Domky se většinou nachází v centru města, nebo naopak na samotném konci obce a k pozemku nepřiléhají žádné další parcely. Ale opět jde o individuální záležitost a někdy je hledání příhodného místa velmi náročné. Oproti domu nabízí developeři novostavby v Praze na pečlivě vybraných místech s vynikající občanskou vybaveností a dopravní dostupností. Doby, kdy se stavěla poněkud nešťastně řešená satelitní městečka, jsou (snad) dávno pryč.

Rodinné domy Štěrboholy – VI. etapa

 

Rozhodnutí je na vás, ale nezapomeňte k pořizovací ceně připočítat částku, na kterou vás vyjdou budoucí úpravy. Zároveň počítejte s vyšší energetickou náročností. I starší dům je možné předělat tak, aby spadal do příznivější energetické třídy, ovšem pouze za předpokladu nemalých investic. Není lepší využít prodej domů v Praze a rovnou si pořídit úspornou stavbu z moderních materiálů?
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*