Obývací pokoj- oáza klidu po náročném pracovním dni

Obývací pokoj- oáza klidu po náročném pracovním dni

Jak už sám název této společenské místnosti napovídá, jedná se o prostor sloužící k obývání. A kde se nám bude dobře dlít? Při odpočinku a pohodě celé rodiny záleží hlavně na pocitech, i když samozřejmě nesmíme zapomenout na praktičnost. Co ve vás navozuje dojem klidu? Prostor dokonale minimalistický nebo plný drobností, dekorací a vzpomínek? Obývací stěny plné knih s bytelným ušákem hned vedle nebo komfortní hluboká kožená sedací souprava v kombinaci se širokoúhlou televizí?

Vytvořte si koncept

Co všechno plánujete umístit do vašeho obývacího pokoje? Jedná se hlavně o úložné prostory, tedy obývací stěny a sedací soupravy, jako místo k posezení. Další prvky obývacího interiéru tvoří odkládací stolky, křesla, taburety, popřípadě pracovní místo na počítač. A v neposlední řadě dekorace, zcela nezastupitelný prvek všech interiérů. Doplňky jsou kořením celého prostoru a zcela zásadně ovlivňují celkový dojem. Mezi nejpoužívanější dekorace v obývacím pokoji řadíme obrazy, fotky, polštářky, plédy, také vázy, mísy, předměty dovezené z cest a samozřejmě věci související s minulostí rodiny- porcelán po babičce, broušené sklo po rodičích, prostě trocha toho rodinného stříbra.

Jak vybrat hlavní prvky obývacího pokoje

rohováPlánování začíná u velkých kusů nábytku. U sedací soupravy zvažujeme její velikost vzhledem k početnosti členů domácnosti. V mnoha rodinách sedací soupravy slouží zároveň jako lůžko pro případné hosty. Rozkládací sedací soupravy se dnes nabízí v mnoha variacích. Velice oblíbené sezení gauč a dvě křesla nahrazují v posledních letech rohové sedací soupravy. Právě taková verze se hodí pro milovníky polehávání. Vyžadujete- li hlavně dlouhou životnost a kvalitu, zřejmě bude vaší jasnou volbou kožená sedací souprava. Kůže, jako přírodní materiál časem dostává patinu a právě její přirozený vzhled, spolu s praktickou údržbou vede mnohé právě k volbě kožené sedací soupravy.

stěnaJakou máte záminku pohodlně se doma usadit v sedačce? Ať už sledujete televizi, posloucháte hudbu nebo čtete, vždycky potřebujete všechny ty věci někam uložit. A právě k tomuto účelu slouží obývací stěny. Mohou poskytnout dostatek prostoru pro věci, které chcete vystavit i ty, co raději schováte za dvířka. Obývací stěny větších rozměrů snadno pojmou celou knihovnu a ještě vám zbude dostatek místa na televizi i audio systém. Obývací stěny však rozhodně nemusí zabrat většinu prostoru v pokoji. Nabízí se i moderní, lehce působící sestavy v lesklém provedení. Většinou se skládají z panelu pro umístění ploché obrazovky a jednoduchých polic nebo pár prosklených skříněk.

Zařizování obývacího pokoje může být pro některé neční můrou pro jiné radostí. Cíl vašeho snažení by však měl být jasný- obývací pokoj, ve kterém budete rádi odpočívat.

Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*