Potřebuje rozjasnit interiér? Poradíme vám

Potřebuje rozjasnit interiér? Poradíme vámTmavý interiér láká čím dál více lidí, ať už jde o mladé nebo staré. Když už se pro takový styl rozhodnete, neměli byste zapomínat na to, že po čase vám může chybět jistá prosvětlenost domácnosti. Pokud tedy plánujete tmavý interiér, který je bezpochyby útulný, prozradíme vám pár tipů, jak ho co možná nejvíce prosvětlit.

Začněte bílou barvou

Možná správně tušíte, že pomyslným lékem je bílá barva. Ano, v tomto případě máme na mysli strop, který by rozhodně neměl být v nějakém odstínu barvy. Bílý strop totiž rozjasní celou místnost stejně, jako bílá barva na stěnách. Tmavší interiér pochopitelně můžete kombinovat i se světlými až bílými doplňky. Ne nadarmo se říká, že kontrasty se v tomto směru přitahují.

Světla a okna

Dalším tipem je určitě použití osvětlení stropu. Čím více svítidel, tím lépe. V dnešní době je navíc můžete díky moderním technologiím pozvolna ztlumovat a opět rozsvěcet. Krásná jsou velká a dominantní světla, třeba v jídelně nebo v obývacím pokoji.

Pokud se vám podaří navrhnout dům tak, že bude obsahovat spoustu prosklených částí, pak jedině dobře. Právě skrze skelněné stěny bude do interiéru dopadat více světla zvenčí a ten bude působit prosvětlenějším dojmem.

Pár tipů na závěr

Vše výše uvedené lze považovat za zásadní. Pokud chcete rozjasnit tmavý interiér, rozhodně se vám to hodí. Máme tu však pro vás přichystaných ještě několik praktických rad. Rozjasnění místnosti lze provést například lesklým nábytkem. Pozor byste si měli dávat také při volbě barevného podání záclon a závěsů. Když se bez nich obejdete, jedině dobře. Pokud ne, tak zvolte světlejší, ale klidně i barevné a veselé odstíny. Svoji roli v tomto směru sehraje i zrcadlový efekt.

Všechno co je tmavé, nemusí být za každou cenu chmurné. O tom se můžete přesvědčit právě prostřednictvím výše uvedených tipů, které jsou prověřené.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*