Na co si dát pozor, chováte-li v bytě jednu anebo více koček?

Na co si dát pozor, chováte-li v bytě jednu anebo více koček?Zkušení chovatelé koček vám potvrdí, že jestliže kočce nedopřejete výběh, měli byste ji chovat alespoň v páru, aby se doma necítila opuštěná, když odejdete do práce. Anebo kočce pořiďte kamaráda v podobě drobného hlodavce, například morčete. Chov několika zvířat ale klade nároky nejen na vybavení bytu, ale také na samotné zařizování jejich života. Kočky i ostatní zvířata vyžadují nejen pelíšek a misku. Na co všechno se připravit a co jim dopřát, aby u vás byly spokojené?

Základem péče o kočku je kvalitní strava

Kočka potřebuje stravu bohatou na živočišné bílkoviny. Ideální je pro ni čerstvé maso anebo vyvážené krmivo s dostatkem masa, tuků, minerálních látek a vitamínů. Z komerčně dostupných krmiv je ideální kombinovat suché granule se šťavnatým masem z konzerv nebo kapsiček. U obojího si ale ohlídejte složení. Přemíra obilovin a dalších vyplňujících látek by kočce mohla škodit, což by se projevilo některými tělesnými obtížemi, například vypadáváním srsti, nechutenstvím anebo průjmy. K podobným tělesným příznakům může u kočky ale vést také přemíra bílkovin a minerálů. Proto volte ideálně zlatou střední cestu a dopřejte kočce vždy přístup ke granulím, které doplňte několikrát denně čerstvým krmivem.

I s několika kočkami lze udržet čistou domácnost

Nepříjemným zdrojem zápachu v bytě bývá kočičí toaleta. Samozřejmě se můžete ji snažit „přebít“ osvěžovačem vzduchu. Lepší je ji však dostatečně dimenzovat a udržovat v čistotě. Kočičí toaletu je potřeba měnit každý den. V otázce velikosti toalety počítejte v případě vyššího počtu koček raději s jednou toaletou navíc. Jednou za čas je potřeba záchod také dezinfikovat, abyste předešli rozmnožení škodlivých bakterií a případných parazitů.

Budou vaše kočky samy doma?

Pak jim připravte kromě odpovídajícího množství krmiva také dostatečnou zábavu. Různá škrabadla, prolézačky, kočičí stromy či drobné hračky se postarají o vyplnění volného času, ale pomohou vám také předejít zničení vybavení vašeho bytu, na kterém by kočky mohly testovat svoje drápky. Chováte-li kočku společně s jiným zvířetem, například hlodavcem anebo ptákem, předtím, než opustíte domov, je dostatečně seznamte. Pokud to neuděláte, může se snadno stát, že si budou doma během vaší nepřítomnost trénovat lov.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*