Propojte terasu se zahradou

Propojte terasu se zahradouRodinný dům a zahrada. To je spojení, které by mělo vždy dostat zelenou. Myslet na to můžete už při samotném navrhování nemovitosti, ale také v rámci případné rekonstrukce. Jestliže nevíte, co si pod takovým spojením představit, pak se začtěte do následujících řádků.

Jak propojit terasu se zahradou?

Všechno se pochopitelně odvíjí od toho, jaké možnosti vám rodinné obydlí nabízí. Jaké jsou dispozice nemovitosti, velikost zahrady a vůbec samotný terén okolo. Vše je ale řešitelné.

Základem všeho je terasa situovaná u domu. Povětšinou to bývá na místě, které plynule navazuje na obývací pokoj s jídelnou nebo kuchyní. Zkrátka prostory, kde lidé tráví asi nejvíce času. Propojení by mělo začít už v tomto případě. A to ideálně navržením většího množství prosklených ploch. V rámci situování byste měli myslet i na světové strany. Ideální orientace je na jih, kdy vám bude na terasu dopadat nejvíce slunečních paprsků.

Propojení terasy se zahradou je jednoduché. Když zvolíte přírodní materiály na podlahu, třeba v podání dřeva, jednoduše jej protáhnete do prostor zahrady. Končit může například u blízkého bazénu. Pokud je terén všelijaký, zajistěte si ze všech stran přístup na zahradu, ať už je to do zeleně nebo na chodníčky, po nichž pak budete procházet zelení.

Zimní zahrada je jasným důkazem

Pokud chcete mít v rámci terasy co největší kontakt se zahradou, a to v průběhu celého roku, existuje samozřejmě řešení. Je jím zimní zahrada. To znamená prosklení terasy. Ideálně takové, které lze během léta plnohodnotně otevřít a zajistit tak patřičnou vzdušnost. Na zimu nebo za nevlídného počasí jej můžete zavřít a kochat se krásami vlastní zahrady. Když budete chtít takové propojení dotáhnout k naprosté dokonalosti, myslete i na vytápění zimní zahrady. Ta potom bude obyvatelná i v zimě a vy se ve své podstatě nemusíte hnout ze svých zahradních prostor kolem domu.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*