Zařiďte si malý byt moderně a svěže

Zařiďte si malý byt moderně a svěžePořídili jste si malou, avšak vysněnou bytovou jednotku? Pak vás s největší pravděpodobností bude čekat její vybavení. A to zrovna není snadný úkol. Navíc, když se musíte potýkat s menším bytovým prostorem a vše musí působit co možná nejútulnějším dojmem. Ale jak se říká, nic není nemožné, a proto vám přinášíme hned několik zajímavých tipů, jak si s takovým nelehkým úkolem poradit.

Myslete na ty nejmenší detaily

V první řadě zapomeňte na jakékoli výrazné barvy, které v malém bytě nebudou působit zrovna nejlepším dojmem. Čím sytější barva, tím hůře. Vsaďte raději na prosvětlenost interiéru, k čemuž naopak přispěje bílá nebo hodně světlé odstíny. Ty při malování stěn využívejte až ke stropu, abyste díky tomu zvýšili dojem prostornosti.

V mnohém vám může pomoci vhodně zvolené osvětlení, které interiér dokonale rozzáří. Vedle centrálního světa nezapomínejte ani na ta menší, třeba i zakomponovaná v nábytku. Když v jejich případě budete moci měnit intenzitu osvětlení, jedině dobře.

Volte spíše střízlivější nábytek

Je pravdou, že masiv působí velice luxusním a krásným dojmem. V malém bytě s ním však příliš parády neuděláte. Právě omezenější prostor může být obtíží při použití masivního nábytku. Proto volte raději lehčí kusy, které vůbec nemusí ztrácet na své originalitě. Volte spíše světlý nábytek tak, abyste měli dostatek úložného prostoru a zároveň si zachovali náležité pohodlí.

Při vybavování menší bytové jednotky se nebojte experimentovat. Na mysli máme nejrůznějších vychytávky v podobě rozkládací postele, skládacího stolu a podobně. To vše vám ušetří místo a zvětší byt. Zároveň myslete na dobrou organizaci jednotlivých věcí. Snažte se v malém bytě udržovat pořádek, protože pak bude volný prostor vypadat objemnější a vy se ve svém vysněném příbytku budete cítit skutečně spokojeně. O tom se můžete přesvědčit sami.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*