Podpořte své zdraví a imunitu vhodnými potravinami

Podpořte své zdraví a imunitu vhodnými potravinami



V současném hektickém světě, kde na nás ze všech stran útočí stres a znečištění, kdy jsme ohroženi obezitou, cukrovkou, hypertenzí a dalšími civilizačními chorobami, je více než kdykoli jindy důležité se zdravě stravovat.

Zdravá výživa zásobí naše tělo všemi potřebnými živinami, vitamíny a minerály, ale nebude jej zbytečně přetěžovat nadměrnými kaloriemi a látkami chemického původu, které se v našem těle hromadí a způsobují nejrůznější onemocnění.

Základem zdravé výživy by měla být vyvážená směs potravy, která dodává tělu dostatečné množství živin v přiměřené energetické hodnotě, nepřevyšující ovšem množství energie, kterou je člověk schopen vydat fyzickou aktivitou.

Základem zdravé stravy je dostatek proteinů

Zdravá výživa by kromě dostatečného množství vlákniny a vitamínů měla obsahovat i dostatečné množství proteinů, které jsou základním stavebním kamenem všech živých buněk. Proteiny neboli bílkoviny hrají nezastupitelnou úlohu nejen při budování svalové hmoty, ale umožnují i regeneraci buněk a spoustu dalších klíčových procesů v našem těle. Pokud sportujete, budete pravděpodobně potřebovat proteinů ještě mnohem více.

Korejský ženšen je elixír mládí

Součástí zdravé stravy mohou být i různé byliny a potravinové doplňky, které tělu dodají to, co mu chybí. Jednou z těchto super potravin je i Korejský ženšen. Tento kořen, který roste pouze v jihovýchodní Asii, je velmi vzácný, jde však o skutečný elixír mládí.

Obsahuje totiž silné množství vitamínu A a B6, spoustu minerálů, aminokyselin a antioxidantů. Najdeme mezi nimi speciální druhy saponinů, známé pod souhrnným názvem ginsenosidy, které mají stimulační účinky, posilují nervovou činnost, imunitní systém, působí afrodiziakálně a zvyšují potenci. Korejský ženšen zvyšuje odolnost a vitalitu organismu, který se tak dokáže bránit před nemocemi a působení okolního znečištěného prostředí.




Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*