Hydroizolace u rodinných domů

Hydroizolace u rodinných domůHydroizolace je pojmem, se kterým se při výstavbě nebo modernizaci objektu setkal bezpochyby každý. Především v souvislosti se zabráněním nežádoucího průniku vody do stavebních materiálů, čímž mnohdy dochází ke znehodnocování konkrétní budovy.

Hydroizolace je aplikována ve všemožných částech nemovitosti.

  • Hydroizolace koupelny
  • Izolování spodních oblastí domů
  • Izolace střech, balkonů a podobných exteriérových prvků

Hydroizolace odlišného složení

Vzhledem k tomu, že je izolace proti vlhkosti a vodě aplikována v různém prostředí, má samozřejmě i rozdílnou konzistenci a výslednou podobu. Stavební chemie tohoto typu se dělí na několik podkategorií, jež odpovídají výslednému provedení.

  • mapeiHydroizolace syntetické – plastové a pryžové
  • Hydroizolace asfaltové
  • Hydroizolace polyetylenové

Například při izolování základů nemovitosti sáhnete po tuhých asfaltových pásech, jež se za pomoci ohřevu lepí na příslušná místa. Výjimkou nejsou ani speciální tekuté směsi aplikované při odizolování nemovitosti. Do navrtaných otvorů je vměšována unikátní směs, která vytvoří vodě odolný a nepropustný film.

Tekutou podobu hydroizolace mají produkty pro impregnaci nádrží či koupelen. Dalšími z možných forem jsou i flexibilní lepidla odolávající vodě, tekuté lepenky či spárovací hmoty.

Výrobce kvalitní hydroizolace

Abyste zajistili dlouhodobou odolnost vůči vodě, je nutné pořizovat jen kvalitní a prověřené produkty od výrobců, jež danému oboru dostatečně rozumí. Je to například MAPEI, SCHÖNOX nebo SIKA, u nichž si vyberete z bohatého produktového portfolia.

Zajímají-li vás další informace týkající se nejrůznějších hydroizolačních materiálů, neváhejte navštívit internetový portál stavebniny-chemie.cz, kde se dozvíte mnohem více. K dispozici je vám praktická poradna, včetně důležitých dokumentů ke stažení.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*