Kožené sedací soupravy dodají vašemu interiéru ten správný šmrnc

Kožené sedací soupravy dodají vašemu interiéru ten správný šmrncKožené sedací soupravy jsou bezesporu krásné, mají v sobě nádech luxusu a hodí se do každého interiéru. Ať už jste vyznavači přírodního stylu, máte rádi extravaganci nebo vašemu bytu vévodí retro styl – bude tou správnou volbou. Věnujte jí za to péči, kterou si zaslouží.

Věnujte pozornost jejímu umístnění

Kožené sedací soupravy nikdy nestavte k blízkosti zdrojů tepla. Ať už se jedná o topení nebo krb, sedačka by měla stát nejméně půl metru od něj. Zvažte i její umístnění u okna nebo pod ním. Pokud na koženou sedací soupravu bude svítit většinu dne sluníčko, je to špatně. Kůže vlivem přímého slunečního záření může praskat, ztrácí svou pružnost, může se začít lámat, a především bude přicházet o svou barvu. Pokud už není zbytí a jinou možnost nemáte, nezapomeňte ji ihned po přivezení domů ošetřit speciálním UV sprejem pro ochranu.

Pravidelná údržba a čištění

Kůže si zaslouží vaši pozornost, a pokud budete chtít, aby vaše vysněná sedačka měla po mnoho let stále stejnou barvu, tvar a nebyla popraskaná, budete ji muset pravidelně udržovat. Ale jak? Je to snadné. Vždy si dávejte pozor na to, jaké přípravky k mytí skvrn používáte a volte vždy jen ty, které jsou určené pro čistění kůže. Může pro jistotu přípravek vždy vyzkoušet na málo viditelném místě. Pokud ale vaše sedačka není nijak zvlášť špinavá, stačí ji jednou za týden vysát nebo utřít vlhkým hadříkem, aby na ní nelpěl prach.

Proč kůži impregnovat?

Speciální impregnační spreje jsou pro kůži doslova životně důležité. Právě díky pravidelné impregnaci kůže nebude vysychat ani praskat. Bude mnohem lépe chráněná nejen před slunečním zářením, ale také před mechanickým poškozením. Po nanesení nechte impregnaci vždy několik hodin zaschnout a na sedačku si v tuto dobu nesedejte. Poté vezměte suchý hadřík a impregnaci, která se nestačila vsáknout a pečlivě setřete. Impregnaci provádějte pravidelně, a to dvakrát ročně.

Užívejte si krásy své sedací soupravy z kůže dlouho.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*