Matné povrchy v domácnosti mají něco do sebe

Matné povrchy v domácnosti mají něco do sebeKaždý z nás se snaží o to, aby jeho domácnost působila útulným dojmem a přinášela jen samou radost. Toho lze docílit nejrůznějšími detaily, ať už volbou vhodného nábytku nebo jinak. Možná si to ani neuvědomujete, ale velký vliv na interiéry mají zvolené povrchy. Teď nemáme na mysli barevné provedení, ale vůbec úpravu povrchu. Vybírat si můžete mezi matnými a lesklými povrchy.

Jaké jsou výhody matných povrchů?

Když se rozhodnete pro matný povrch, v každém případě do svého příbytku dostanete větší množství útulnosti. O tom není žádných pochyb. Je dokázáno, že matná evokuje v lidech větší pocit domova. Vzhledem k tomu, že na mat se tak často neušpiní, nebudete mít s takovým povrchem ani příliš práce při údržbě. Záleží pochopitelně na volbě dané barvy a dalších faktorech.

Obecně však lze říci, že matný povrch můžete aplikovat v podstatě kdekoliv. Tím nejviditelnějším prvkem bude pochopitelně nábytek. Dále to mohou být nejrůznější bytové doplňky, od vodovodních baterií v kuchyni, až po jiné prvky.

Prolínání lesku a matu

Na druhou stranu je vhodné zmínit, že například použití lesku je do značné míry moderní. Zároveň navozuje dojem většího prostoru, což mohou někteří ocenit v menších kuchyních. Opakem toho je však zhoršená údržba. Možná právě proto spousta lidí při zařizování domácností volí zlatou středí cestu. Ta spočívá v jedné věci. Prolínání lesklých a matných povrchů. Toto spojení vytváří velice elegantní celek, který působí osobním, nadčasovým a stylovým dojmem. Kombinace lesku a matu je do určité míry trendem současné doby. Tímto směrem se vydávají mnohá návrhářská studia. A nemusí se jednat pouze o nábytek, ale také zařizování koupelen a jiných prostor, včetně volby bytových doplňků.

Nepodceňujte matné povrchy a zakomponujte se do svého bydlení. Zároveň dejte alespoň minimální šanci lesku pro doplnění.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*