Pokládka podlah – jaké vlastně jsou?

Pokládka podlah – jaké vlastně jsou?V současné době máme na trhu nepřeberné množství podlahových krytin, které nám zkrášlují byt či dům. Můžeme si vybrat laminát, dřevo, vinyl, korek a mnoho dalších druhů. Každá z nich má svá specifika a každá je samozřejmě jiná. O vhodnosti vybrané podlahy do našeho bytu bychom se určitě měli poradit s odborníkem. Mohli bychom si udělat spíše více problémů v případě, že naše zkušenosti neodpovídají tomu, čemu se říká odborná práce.

Dřevěné podlahy

O dřevěných podlahách dávno víme, že se jedná o nejlepší a nejoblíbenější druh podlah na trhu vůbec. Mohli bychom také říci, že jde o nejluxusnější podlahu, jakou si můžeme dopřát. S materiálem, jakým je dřevo, pracovali již naši předkové a nebyly to jen podlahy. Stavěli se různá obydlí i hospodářská stavení. Pokud jsme se rozhodli pro pokládku dřevěné podlahy, máte zde jistotu, že jsme si vybrali především kvalitu. Dřevěné podlahy mají navíc velmi dobré vlastnosti, které nám v mnohém u jiných druhů chybí. jde zejména o tepelně izolační vlastnosti a kromě dokonalého vzhledu a originální struktury mají také dlouhou životnost. Co se musí ale dřevěným podlahám přičíst jako velmi dobrý plusový bod je fakt, že i po dlouhá léta používání se mohou dokonale a s přehledem dobře zrekonstruovat. Takže pokud nám podlaha vykazuje zašedlost a je potřeba ji trochu obnovit, šikovné ruce a odborný pracovní tým profesionální firmy nám určitě k dokonalosti pomůže.

Pokládka dřevěné podlahy

Samotná pokládka dřevěné podlahy není zase až tak těžký úkol, nicméně pro kvalitní práci a dlouhou životnost jistě doporučujeme profesionální firmu, která má tuto činnost v popisu práce. V podstatě se jedná o několik způsobů pokládky dřevěných podlah.

Celoplošně lepená podlaha nám dnes zaručuje rychlejší způsob, kterým sekunduje modernizace a inovace v oblasti lepidel a nejrůznějších tmelů. Dalším způsobem je klasická technologie připevnění hřebíky. Jde zejména o masivní prkna, která do sebe musejí dobře zapadat, aby netvořila mezery mezi jednotlivými díly. Taková podlaha se připevňuje na již připevněný dřevěný rošt. Jako poslední způsob můžeme podlahu položit tzv. plovoucím způsobem. Znamená to, že podlaha není nijak připevněna a je položena pomocí ocelových spon zespodu dřevěných dílců. Výhodou tady je, že plovoucí podlaha pokud vykazuje známky trvalejšího poškození, může být opravena ihned a to pouhým vyjmutím poškozeného dílce.

Uvažovali jste někdy o korkové podlaze?

Pokud nevíte, jakou podlahu položit například do dětského pokoje, můžeme vřele doporučit podlahu korkovou. Má velice dobré vlastnosti, které jistě ocení každý. Má hypoalergenní povrch a velice dobré tepelně izolační vlastnosti. Korkové podlahy jsou velmi oblíbené již pro svou jednoduchou a rychlou pokládku. Pokud bude o ni dobře pečováno, je zde životnost až 20 let. pro naše ratolesti tak máme dokonale čistou a na dotek velmi příjemnou podlahu, která jistě splní všechna naše očekávání.

Všudepřítomný vinyl

Velmi známý a oblíbený materiál vinyl můžeme použít prakticky všude, kam se nám zachce. Podlahy z vinylu mají antibakteriální složení, jsou stabilní a odolné a co je třeba zdůraznit, dobře odolávají vlhkosti, takže jsou vhodné třeba i do koupelny. Pokládka takovéto podlahy je jednoduchá. Můžeme si vybrat z několika způsobů, prvním je celoplošné lepení, kdy rozetřeme lepidlo po celé ploše a přesný rozměr vinylu na něj položíme a uhladíme, vytlačíme případné vzduchové bubliny a pokračujeme dále. Výjimkou nejsou ani vinylové dílce plovoucí podlahy.

Na co bychom ale neměli určitě zapomenout je fakt, že každý druh podlahy, ať už dřevěné, laminátové nebo vinylové, musejí mít čistý a především rovný podkladový povrch.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*