Hledáte vhodné dveře do bytu? Co takhle ty skleněné

Hledáte vhodné dveře do bytu? Co takhle ty skleněnéInteriérové dveře mají na vzhled a praktičnost domácnosti zásadní vliv. Možná proto byste se měli zamyslet nad tím, jakému typu výrobního materiálu dáte přednost. V dnešním článku vám přineseme více informací zaměřených primárně na skleněné dveře. Jestliže s nimi nemáte dostatek zkušeností, prozradíme vám jejich výhody a nevýhody.

Provedení skleněných dveří

V případě skleněných dveří se můžete spolehnout na to, že možností vyhotovení je více než dost. Nemusí to totiž být pouze klasické dveře na pantech, respektive rám s celoskleněnou výplní. Hodně populární jsou skleněné dveře s posuvem, ať už je to podél zdi nebo do pouzdra zabudovaného ve zdi. Takové dveře jsou v podstatě neviditelné.

Není sklo jako sklo

Z pohledu povrchové úpravy skla máte také na výběr. Už dávno pryč jsou doby, kdy se používaly pouze čiré výplně. Dnes se mohou stát skleněné dveře designovou záležitostí a zároveň mohou přinášet odpovídající soukromí. Docílíte toho například prostřednictvím pískování nebo gravírování. Když zvolíte profesionálního dodavatele skleněných dveří, výsledný dekor můžete mít plně ve svých rukách a bude vám zhotoven na míru.

Bezpečnost na prvním místě

Spousta potenciálních zájemců o tento typ dveří si asi pokládá jednu zásadní otázku. Jak je to s bezpečností? Nemohou malé děti rozbít skleněné dveře a nemůže jim sklo ublížit? Z pohledu bytelnosti je pravdou, že je to stále jenom sklo, i když o mnoho pevnější, než si představujete. Skleněných střepů se však nemusíte bát, protože takové dveře mohou být doplněny o neviditelnou bezpečnostní fólii, takže při nárazu nevypadne sklo, ale pouze popraská.

Pokud tedy vybíráte nové interiérové dveře do bytu nebo rodinného domu, zakomponujte sklo do vašeho výběru. Možností je v tomto směru více než dost. Stejně jako u dřeva nebo lamina, také u skla si přijde na své opravdu každý.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*