FINSKÁ SAUNA OD SPOLEČNOSTI SAUNAPROJECT

FINSKÁ SAUNA OD SPOLEČNOSTI SAUNAPROJECTVěděli jste, že předchůdcem dnes tak oblíbené finské sauny byla parní lázeň? První popisy sauny se objevují v 11. a 12. století, a finská sauna byla tehdy jiná než ta dnešní. Byla to takzvaná kouřová sauna. Vyznačovala se tím, že uvnitř byla zcela černá od sazí, protože při jejím výhřevu se kouř valil z kamen do místnosti. Jakmile byla zásoba kamenů v kamnech zahřátá, přestalo se topit, sauna se umyla od sazí a saunování mohlo začít. Vzácně se s tímto typem můžeme setkat i dnes.

Saunování má výborný vliv na lidský organismus, není to ovšem úplná legrace a rozhodně byste měli ctít jeho pravidla. Před samotným saunováním omyjte tělo mýdlovou vodou, v kabině pak setrvejte po dobu 5 – 15 minut. Následovat by mělo pozvolné ochlazování. Celý saunovací proces proveďte nejlépe třikrát, pro maximalizaci účinku. Při první návštěvě sauny doporučujeme obrátit se na někoho zkušeného, který vám poradí a pomůže s vašimi začátky. Je nesmírně důležité pravidla saunování dodržovat.

S finskou saunou se u nás setkáte především jako se součástí různých hotelových
a rekreačních komplexů. Čím dál častěji se objevuje také ve fitness a sportovních centrech. Můžete se rozhodnout pro návštěvu veřejné či soukromé sauny. Ale pokud jste opravdový milovník saunování a nikdy nemáte dost, nabízí se další řešení, a to pořídit si vlastní saunu domů.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli variantu, určitě je vhodné si na pomoc s výběrem přizvat odbornou firmu, která vás vyslechne a navrhne řešení nejvhodnější pro vás a váš domov. Naši odborníci vám rádi pomohou se vším, co se saunování týká. Vyslechnou vaše představy a požadavky, vše společně proberete, následně připraví saunu pro vás na míru.

Postaráme se o to, abychom vytvořili vaše vysněné místo, ve kterém se budete cítit bezpečně a budete zde relaxovat. V dnešní uspěchané době není nic příjemnějšího, než se na chvíli zastavit a odevzdat se tomu slastnému pocitu relaxuj a nicnedělání. Takový odpočinek odplaví nahromaděný stres a zabrání tak, aby se dál kumuloval a udával predispozice pro vznik některých chorob. Pokud zvažujete pořízení vlastní sauny, určitě proto neváhejte, uvidíte, že to bude stát za to.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*