Jaké praktické vychytávky byste měli hledat na kvalitní komodě do ložnice?

Jaké praktické vychytávky byste měli hledat na kvalitní komodě do ložnice?Komody plní v ložnici především úlohu úložných prostor. Obvykle ale požadujeme, aby také dobře vypadaly a zaplnily prázdný prostor v interiéru. Komody můžete najít šuplíkové, policové anebo kombinované, případně se skleněnou výplní. Zatímco komody s policemi či sklem se hodí spíše do obývacího pokoje nebo předsíně, k umístění do ložnice je praktické vybírat komody se šuplíky, které jednoduše vysunete a uložíte nebo vyjmete potřebné drobnosti.

Různě velké šuplíky

Proč byste u komody do ložnice měli požadovat různou velikost šuplíků? Protože do ní budete ukládat různě veliké drobnosti. Větší šuplíky se hodí například pro uložení spodního či ložního prádla, ty menší využijete na módní doplňky, například kravaty, motýlky, bižuterii, punčochy a podobně. Díky různé velikosti šuplíků se vám v komodě podaří udržet pořádek a vždy budete vědět, kde co máte.

Dojezd tak tichý, že vás ani nevzbudí

Vzhledem k tomu, že pro věci do komody si v ložnici budete potřebovat dojít za jarního kuropění anebo pozdě v noci, kdy zbytek rodiny již spí, rozhodně se zaměřte na kvalitu pojezdů šuplíků. Vyzkoušejte si, jak hlučné jsou pojezdy při pohybu, ptejte se, jak je potřeba je udržovat, například pravidelně promazávat a vyzkoušejte také dojezdy. Ty by měly být tlumené, aby se s šuplíky lehce manipulovalo a při zavření nebouchaly.

Dostaňte se až dozadu

Jestliže byste rádi využili celý prostor šuplíku komody, vyžadujte plnovýsuv. Právě ten zajistí, že se dostanete až do nejzazší části šuplíku i komody a budete mít dokonalý přehled o tom, co v komodě aktuálně máte. Také se vám bude snáze v komodě udržovat pořádek. V případě plnovýsuvu si ale ohlídejte, že před komodou máte dostatečný prostor, minimálně tak široký jako hloubka komody.

Výšková stavitelnost

Ne každý má to štěstí, že má v bytě dokonale rovnou podlahu. Naštěstí se i v případě, kdy podlaha ztrácí na dokonalosti, dá přizpůsobit situaci. Výškově stavitelné nohy komody do ložnice můžete přizpůsobit nerovnostem, aniž byste je museli pěkně po staru podkládat složeným kouskem papíru. Díky nim si zároveň budete moci přizpůsobit celkovou výšku komody, a jestliže do horních šuplíků umístíte věci, do kterých by se vám neměly dostat nenechavé ruce vašich malých potomků, výškovou bariérou je ochráníte. Jako praktickou a zároveň vkusnou podlahovou krytinu do ložnice volte vinyl, který je moderní a zároveň snadno udržovatelný. Vinylová podlaha je jednoduchá na údržbu a krásná na pohled.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*