Betonová podlaha a její oprava

Betonová podlaha a její opravaBetonová podlaha patří stále mezi oblíbené. Je zřejmé, že bez ohledu na to, jak silná je podlaha, je neustále vystavována nejrůznějším vlivům: mechanickému nebo chemickému. To vede k vzniku trhlin, prasklin určité složitosti na jejím povrchu. Moderní technologie a materiály však umožňují úspěšně odstranit většinu škod a vrátit originální estetický vzhled podlahy z betonu. Samozřejmostí je, že včasná a vysoce kvalitní oprava betonové podlahy prodlouží její životnost a ušetří náš čas i peníze.

Praskliny a jak na ně

Trhliny v betonu se objevují poměrně často. K tomu dochází z různých důvodů. Může to být opotřebení materiálu, různé vibrace, které se dějí při spuštění průmyslových strojů, může to také být zvýšené zatížení nebo nesprávná konzistence betonu. Nicméně, opravit popraskané betonové podlahy je jistě možné. Měli bychom ovšem o jejich opravu požádat spíše odbornou firmu, která jistě ví, jak na to. A nejde jen o praskliny. Betonová podlaha může být vlivem chemického čištění poškozena, může se doslova drolit a pokud technik odborné firmy nesdělí ortel celkové výměny podlahy, můžeme se pokusit podlahu renovovat.

I beton se může poškodit

Betonové podlahy jsou k vidění zejména ve skladech a terminálech, výrobě a dalších typech prostor, v suterénu budov a staveb a v jiných průmyslových objektech. V převážné většině případů má povrch betonové podlahy dostatečně vysoké mechanické zatížení, vysokou vlhkost a její životnost také ovlivňují chemicky agresivní látky (například oleje a tuky). V důsledku toho se podlaha poškodí. Aby se prodloužila životnost těchto ploch a snížily se náklady na generální opravu podlahy, je třeba včas přijmout vhodná opatření.

Postup práce

Práce, která je zapotřebí k tomu, aby byly prasklé podlahy v normální podobě, lze rozdělit do dvou etap, přípravu a samotnou renovaci. Každá etapa vyžaduje přesnost, odpovědnost a kvalitu odvedené práce. Kromě toho dnes existuje mnoho přísad a speciálních řešení, která pomohou připravit betonovou podlahu na opravu a pak zajistit její dlouhou životnost. Samotná podlaha musí být před opravou dobře vyčištěna. Jen tak může být připravena k opravě.

Posouzení stavu podlahy

Prvním znakem poškození je zvýšená úroveň prachu na povrchu podlahy v důsledku ztráty pevnosti betonu. Je snadné zkontrolovat stav betonu a jak už bylo řečeno, je nutné důkladně vyčistit povrch. Posoudit stav poškození a její následnou opravu nám pomůže zhodnotit technik odpovídající firmy, která má ve svém portfoliu tyto služby stejně jako její opravy.  Pokud neprovedeme opatření včas a neopravíme betonovou podlahu, proces zničení bude postupovat poměrně rychle. To zase povede k potřebě vynaložených finančních prostředků, které nemusejí být zrovna malé.

iyoworks / Pixabay

Ovšem ani špatně provedená oprava betonové podlahy není zrovna příjemným zjištěním, že musíme opravu podstoupit znovu. Takže odborná firma je tady určitě na místě. Najít spolehlivou firmu ovšem také není zrovna snadné už vzhledem k tomu, že jich je na trhu celá řada. Kladné reference klientů, kteří námi vybranou firmu využili již před námi, nám ve výběru určitě pomohou.

Výhody betonových podlah

I výhody betonových podlah jsou důvodem proto, abychom ji v případě poškození opravili. Dobrá zpráva je, že je velice vhodná pro podlahové topení. Nevíří prach, takže je vhodnou alternativou pro jedince trpícími alergiemi. Jsou navíc velmi jednoduché na údržbu a můžeme na ni položit i kvalitní podlahovou krytinu jako je například koberec, laminát nebo linoleum.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*