Zabezpečte svou chatu před zloději. Slabými místy jsou zejména okna

Zabezpečte svou chatu před zloději. Slabými místy jsou zejména oknajplenio / Pixabay" />Pokud nemáte chatu právě na horách, pravděpodobně jste ji už stihli zazimovat a necháte ji odpočívat zase do jara, kdy bude čas vysazovat nové plodiny. Jenže právě toto období, kdy jsou chaty opuštěné, je doslova rájem pro vykradače těchto objektů. Pouze necelá jedna třetina případů krádeží v rekreačních objektech je objasněna. Před nečekanou návštěvou se můžete chránit několika způsoby. Ať už formou různých druhů alarmů, mechanickým zabezpečením nebo i prevencí. V každém případě ale platí, že se nevyplatí spoléhat na štěstí, a raději se před zloději pečlivě chránit.

Nezapomínat na okna

Řada chatařů neváhá investovat do kvalitních bezpečnostních dveří, ale bohužel pak zcela zapomínají na okna. Přitom právě ta bývají cestou, kudy se lupiči dovnitř dostávají nejčastěji. Na trhu je řada prostředků, které tento vstup znesnadní nebo vniknutí úplně zabrání. Dobrým nápadem jsou třeba mříže, i když s vámi jistě musíme souhlasit, že to není zrovna nejestetičtější řešení. Další možností jsou bezpečnostní fólie, které jsou vysoce odolné proti rozbití díky vrstvám polyesterového filtru, který v sobě obsahují. Nechrání však celé okno, a tak se mohou zloději vloupat do objektu právě jejich vypáčením. Velice účinnou, avšak relativně nákladnou metodou jsou rolety. Venkovní rolety ochrání chatu či chalupu nejenom před vniknutím zlodějů, ale mimo jiné i před mrazem či přímými slunečními paprsky.

Magnetické hlídače a čidla

Magnetický hlídač vám během okamžiku ohlásí otevření okna nebo dveří. Je to pro vás vlastně takový malý alarm, který vás upozorní, že někdo je uvnitř vašeho objektu. Hodí se však pouze pro ty, kteří mají chatu v blízké vzdálenosti a v případě potřeby by tam zvládli dojet. Pokud došlo k násilnému vniknutí do objektu, přijde majiteli nemovitosti upozornění formou SMS zprávy nebo e-mailem. Čím dál oblíbenější jsou elektronická zabezpečovací čidla, která při narušení prostoru cizí osobou upozorní majitele SMS zprávou a zároveň spustí i poplach. Tyto čidla lze ovládat na dálku prostřednictvím aplikace.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*