Vyberte si správné bezpečností dveře. Šetřit na kvalitě se nevyplácí

Vyberte si správné bezpečností dveře. Šetřit na kvalitě se nevyplácíqimono / Pixabay" />Bezpečnost by měla být na prvním místě, a to platí nejen pro lidi, ale také pro náš majetek. Dobře jej zabezpečit před vnějším nebezpečím je jistě minimum, které bychom měli udělat. A pokud hovoříme o bezpečnosti bydlení, je na prvním místě volba správných bezpečnostních dveří. Ale není to tak snadné, jak by se mohlo zdát. Zvolit ten správný typ a vhodného výrobce může být pěkný oříšek.

Ověřte si certifikát

V prvé řadě je nutné upozornit na to, že na současném trhu si musíte dávat velký pozor na to, co kupujete. Řada výrobků nestojí za víc než za zlámanou grešli. Nejčastěji se jedná o lehké plechové dveře dovezené z Polska nebo Číny. Ve své zemi původu se prodávají za zlomek ceny, za kterou jsou nabízeny na českém trhu. A o reálné bezpečnosti se většinou mluvit nedá. Certifikáty jsou často neplatné, falešné či propadlé. Chcete-li opravdu kvalitní a spolehlivý výrobek, hledejte ten z certifikátem z české zkušebny, který splňuje evropské standardy. Bez platných certifikátů nemáte jistotu, že se k vám zloději nedostanou, navíc v případě vloupání vám může pojišťovna odmítnout plnění. Bezpochyby platí, že na bezpečnostních dveřích nemá cenu šetřit. Bezpečnostní dveře patří mezi výrobky, které si má člověk koupit buď kvalitní nebo žádné, protože částečné řešení není řešení.

Na kvalitě nešetřete

Doporučit lze zejména bezpečnostní dveře 4. bezpečnostní třídy. Jsou o něco dražší než dveře 3. třídy, ale poskytují výrazně větší bezpečí. Dobré dveře mají vždy masivní ocelovou konstrukci a alespoň 20 jistících bodů. Dbejte ale také na to, aby i bezpečnostní kování a vložka byly ve stejné kvalitě a bezpečnostní třídě, jinak postrádá investice od dveří smysl.

V neposlední řadě je třeba upozornit na to, že zloději nevcházejí do bytu jen dveřmi. Spousta lidí zapomíná na zabezpečení oken nebo bočních vstupů, a ty pak mohou být slabým místem jinak dobře chráněného bydlení.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*