Sekačka – ta jediná a pravá

Sekačka – ta jediná a praváUmí si někdo představit léto bez grilovaček či oslav na své zahradě nebo chalupě? Asi ne. Abyste si dny strávené odpočinkem a zábavou v zahradě užili co nejvíce, musíte se obklopit tím nejkrásnějším prostředím, k čemuž posečený trávník jednoznačně patří. Pokud vám již dosloužila stará sekačka, je načase popřemýšlet o zakoupení nové. Která bude ta pravá pro váš trávník?

V současnosti můžete na trhu najít několik druhů sekaček, přičemž jedněmi z nejoblíbenějších jsou elektrické sekačky. Proč? Zejména kvůli své nízké hmotnosti, která zaručuje snadnou manipulaci i v terénu. Pokud elektrické sekačky porovnáme s jinými, například benzínovými, můžeme si vyvodit několik hlavních výhod. V první řadě je třeba poznamenat, že jsou levnější a na jejich údržbu vynaložíte mnohem méně financí. Nevýhodou však může být kabel, na který musíte dávat pozor. Z tohoto důvodu je elektrická sekačka vhodnější zejména na úpravy menších a povrchově nenáročných trávníků.

Jak je to s benzínovými sekačkami?

Snad nejideálnějším způsobem, jak posekat trávník v lehčím terénu, je benzínová sekačka, kterou musíte tlačit. Její hlavní výhodou je, že při manipulaci nejste omezováni elektrickou energií a tudíž s ní můžete sekat prakticky kdekoliv. V případě, že se váš trávník nachází na kopcovitém terénu, ideálnější pro vás bude samochodná sekačka, kterou nemusíte tisknout. Půjde prostě sama.

S traktorem na fotbalové hřiště!

Pokud jste majitelem větší travnaté plochy, ideální alternativou, jak ji posekat, jsou žací traktory. Jejich výhodou je, že se dají využít nejen v letním období na sekání trávy, ale i na jiné činnosti během celého roku jako skvělý pomocník při pracích kolem domu.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*