Potřebujete komín na míru

Potřebujete komín na míruMnozí lidé mají problémy s vytápěním tuhými palivy. Zatopit umí, rozdělají oheň, avšak topidlo nedosahuje deklarované výhřevnosti ani účinnosti. Často se proto ptají, kde je chyba? Problém nemusí být v samotném topidlu, právě naopak. Často se lidé mýlí, myslí si, že si koupili špatnou či nekvalitní krbovou vložku, problém však může být v odvodu spalin. Komín hraje důležitou roli v procesu spalování. Z topidla se odvádí spaliny a kouř prostřednictvím kouřovodů, ty potom ústí do komínu a odtud se odvádějí do ovzduší.

Velmi důležitým faktorem je komínový tah, pokud totiž není komínový tah dostatečný, spaliny se hromadí v topidle, dusí oheň a nedovolí mu dosáhnout potřebného výkonu. Naopak je-li komínový tah vysoký, palivo hoří příliš rychle a nestačí dosáhnout potřebné výhřevnosti. Proto je vždy důležité správně vypočítat optimální rozměry komínu. Podstatný je také konstrukční materiál komínu, protože na všechny druhy vytápění není zcela vhodný běžný zděný komín. Chcete-li topit tuhými palivy, jejichž spalováním vzniká velké množství agresivních spalin, je třeba zvolit odolnější materiál komínu. V tomto případě se hodí nerezové komíny, které jsou vyrobeny z nerezové oceli nejvyšší kvality, která komínu propůjčuje dostatečnou odolnost, pevnost a také dlouhou životnost.

Velkou výhodou nerezových komínů je jednoduchá manipulace a instalace komínu. Nerezové komíny se vyrábí po jednotlivých dílech, které do sebe zapadají a lze je tak snadno smontovat dohromady. Díky tomu si můžete nerezový komín sestavit na míru z jednotlivých částí. Rozhodněte se i vy pro komín té nejvyšší kvality, který zvládne instalovat i středně zkušený domácí kutil. Nechte si vypočítat, jaké rozměry má mít optimálně dimenzovaný komín, a vyberte si ze široké nabídky nerezových komínů.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*