Kartušová vs. písková filtrace: Porovnali jsme ceny i jejich výkon

Kartušová vs. písková filtrace: Porovnali jsme ceny i jejich výkonPořídili jste si bazén a přemýšlíte, jak docílit toho, aby voda v něm byla neustále čistá, hygienicky nezávadná a vhodná ke koupání? Bez kvalitní bazénové chemie a filtrace se pravděpodobně neobejdete. Vybrat spíše kartušovou nebo pískovou filtraci? Porovnali jsme jejich výkon, cenu a další parametry a přinášíme závěrečné resumé!

S výběrem poradí pracovník pobočky i online rádce

Jak vybrat bazénovou filtraci vám ochotně poradí v každé lepší prodejně, kam se pro tento nezbytný artikl vydáte. Pokud dáváte přednost online nákupu, pravděpodobně budete příjemně překvapeni, že řada e-shopů je dnes již vybavena praktickým online rádcem, který vám doporučí vhodný výrobek na základě několika vstupních informací. Z jakých typů filtrací můžete vybírat?

Kartušová filtrace je vhodná spíše pro menší bazény

Pokud vlastníte menší bazén (zpravidla do 8 m3) a hledáte cenově dostupnou filtraci, pak budete zřejmě vybírat z nabídky kartušových filtrací. Ty pořídíte okolo 600 až 2000 korun.

Taková filtrace je sice cenově dostupná, její výkon ale není nijak závratný. Méně výkonné kartušové filtrace nedokážou vodu ani po 12 hodinách chodu úplně dokonale zbavit všech nečistot.

To může v konečném důsledku vést ke zvýšené spotřebě bazénové chemie nebo k nutnosti častěji používat bazénový vysavač. Ve výsledku je tak potřeba počítat, zda se vám pořízení tohoto filtru do bazénu opravdu vyplatí.

Písková filtrace je dražší, ale výkonnější

Pokud patříte mezi majitele větších zahradních bazénů, zaměřte svou pozornost spíše na pískové filtrace. Ty nejlevnější mají nejčastěji výkon s čerpadlem zhruba 4–6 m3 /h, filtrace z vyšší cenové kategorie pak lákají na výkon 8–10 m3 /h.

Ceny pískových filtrací startují zhruba na 2 000 korunách. U dražších výrobků, které nabídnou nadstandardní výkon a řadu vychytaných funkcí, se ale může cena vyšplhat až na 30 000 Kč.

Velkou výhodou pískových filtrací je ovšem nejen rychlost, s jakou vodu v bazénu přefiltrují, ale také minimální dodatečné náklady. Písek ve filtrační jednotce je potřeba měnit zhruba po 2 až 3 letech a při pravidelné údržbě spočívající v průběžném proplachování, není potřeba ani nějak závratně investovat do bazénové chemie.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*