Rady na pronájem bytu

Rady na pronájem bytuVlastníte nevyužitou bytovou jednotku, kterou nemáte v úmyslu prodat? Pak se nabízí to nejideálnější řešení, jímž je pronájem bytu. Nemovitost si ponecháte ve svém vlastnictví, jen ji nabídnete k žití jiné osobě. Proces, z něhož vám budou plynout finanční prostředky v podobě pravidelného měsíčního pronájmu.

Spousta lidí se však této nabídce urputně vyhýbá, protože se obává výběru toho nesprávného nájemce. Špatné scénáře omílané mezi známými nebo ve sdělovacích prostředcích jsou jistě velkým strašákem.

My vám ale udělíme několik základních rad, s pomocí nichž se vyvarujete jakýchkoliv chyb a můžete na svém nepoužívaném bytu dlouhodobě vydělávat.

Zajímejte se o minulost nájemce

pronajem bytuOsloví-li vás potenciální zájemce, určitě se starejte o skutečný důvod, proč opustil poslední pronájem. Jestli jde o manželský pár či jak dlouho využíval poslední útočiště. Ač se vám to může zdát jakkoliv netaktní, vyžádejte si kontakt na minulého pronajímatele.

I ten vám o chování tohoto člověka může prozradit mnohé, a to nejenom z pohledu přístupu k vybavení bytové jednotky, ale také k pravidelnému placení podnájmu.

Kdo je vlastně budoucí nájemce?

Určitou představu si však můžete udělat i ze zcela obecných informací týkajících se například zaměstnání daného člověka. Nepracující jedinec jistě nebude zrovna nejvhodnějším adeptem. Přihlížet samozřejmě můžete i k věku, pohlaví nebo k tomu, zda má domácího mazlíčka či nikoliv.

Dokonale neprůstřelná smlouva

Pakliže vybere ideálního kandidáta, určitě důkladně zdokumentujte původní vybavení bytu, včetně popisu interiéru, jež dáte zájemci k podpisu. Nájemní smlouvu si nechce zkontrolovat právníkem, díky čemuž se vyhnete budoucím komplikacím.

Nastavte si striktní podmínky výpovědi, pakliže by se vám cokoliv nezdálo. Nakonec stanovte i přesně danou cenu. Ta by se neměla vymykat běžnému standardu.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor:Stuart Miles)
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*