Krabička ze dřeva povzbudí vaši kreativitu

Krabička ze dřeva povzbudí vaši kreativituCo se vám vybaví, když si představíte krabičku z čistého dřeva, která má třeba panty na zavírání a je možné ji pevně uzamknout tak, aby její obsah nespatřily nezvané oči? Někdo v ní vidí schránku na poklady, jiný zase příjemný přírodní dárek a někdo je schopen začít přemýšlet nad tím, jak dřevěné krabičce pomoci, aby se stala unikátním předmětem, který nikde jinde nikdo jiný nemá. Dřevěné krabičky jsou totiž mimo jiné také skvělým prostředkem pro dekorování. Jaké techniky k tomu můžete použít?

Decoupage neboli ubrousková technika

Decoupage je velmi jednoduchá metoda, která je navíc velmi oblíbená a zvládne ji i doma téměř každý. Nemusíte mít hned výtvarné nadání. Kromě dřeva je ubrousky možné dekorovat také papír, kámen, plast, keramiku a další materiály. Zvládnou ji použít dokonce i děti. V čem spočívá? Samozřejmě v použití ubrousků. Jejich motivy jsou ty, které budete na svých výrobcích ve finále mít. Vyberte si krásný ubrousek a vystřihněte z něho motiv, který se vám líbí. Pozor dejte na to, že kvalitní ubrousky jsou často složeny z několika vrstev, a proto bude nutné je oddělit a ponechat pouze vrchní vrstvu s motivem. Tu pak opatrně naneste na povrch krabičky, na který jste předem natřeli lepidlo, ideální je Herkules. Nechte zaschnout a pro vyšší trvanlivost můžete ještě přelakovat. Takto postupujte na celé krabičce a dokonalý unikátní dárek nebo předmět jen tak pro radost je na světě.

Vezměte si k ruce barvy

Dřevěné krabičky můžete samozřejmě také pomalovat barvami. Dejte ale pozor, aby se nejednalo o barvy toxické. Krabičku budou přece jen používat i děti a většinu času bude v domácnosti. Ideální jsou vodou ředitelné barvy schválené pro styk s potravinami. S nimi na dřevěném povrchu vykouzlíte motivy, které budou rozhodně unikátní. Vytvoří je přece vaše ruka. S takto upravenými dřevěnými krabičkami snadno uspějete jako s dárkem anebo se mohou stát schránkou na poklady pro vaše děti.

Nalepujte vše, co vám přijde pod ruku

Povrch dřevěné krabičky je možné dekorovat také nalepením nejrůznějších předmětů. Může se jednat například o vkusně vyrovnané ústřižky slámy, drobné mince anebo třeba motivy vytvořené z barevných papírů. I v tomto případě je vhodné povrch finálně ošetřit lakem, aby ozdoby z krabičky nepadaly.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*